1. BVK má za sebou jeden z najťažších tohtosezónnych víkendov. Pozrite, ako sa babám darilo

1. BVK, volejbal, zápas
BVK

Po hladkom víťazstve nad Senicou v PKO a nad Pezinkom na ich vlastnej palubovke (obidva zápasy 3:0) a po krátkej pauze má mladé družstvo 1. BVK za sebou jeden z najťažších víkendov v tejto sezóne. V domácom prostredí privítalo v sobotu druhé a v nedeľu tretie družstvo tabuľky a veru, bolo sa na čo pozerať.

Hráčky najskôr preverilo družstvo UKF Nitra, ktoré pred sezónou prešlo zmenami a tvoria ho skúsené hráčky. Niektoré z nich už majú za sebou aj finálové boje extraligy. V prvom sete možno chýbalo našim dievčatám trošku šťastia, ale koncovku zvládli lepšie. Vynahradili si to v druhom sete, v ktorom UKF nepustili do hry.

V treťom sete sa lámal zápas, keď v koncovke nebolo družstvo 1. BVK dostatočne dôrazné a súper viedol 2:1 na sety. Vo štvrtom sete babám ušiel začiatok. Dievčatá zabojovali, no na dobre hrajúceho súpera nenašli recept.

Veľa času na regeneráciu naše hráčky nemali, keďže už v nedeľu ráno tonizovali na večerný zápas s Kežmarkom. Východniarky mali za sebou ľahké víťazstvo doma so Zvolenom, a tak jeden z najlepšie brániacich tímov súťaže prišiel do Bratislavy v psychickej výhode. Zápas napokon aj potvrdil povesť súpera, keď počas troch setov diváci videli množstvo dlhých výmien, v ktorých dominovala hlavne dobrá obrana.

Bratislavské mladé družstvo sa však teraz v defenzíve súperovi minimálne vyrovnalo. V poli úradovali všetky hráčky, ktoré boli na ihrisku, niektoré zákroky mali veľmi vysokú kvalitu a pre diváka o to väčšiu atraktivitu. Po obrane v poli baby vďaka predným hráčkam pridali kvalitnú obranu na sieti. V tomto zápase naozaj prevládla tímová hra bratislavského družstva.

Dievčatá si to rozdali so súperkami naozaj na každom poste na ihrisku aj na lavičke. Svedčila o tom aj koncovka tretieho setu, v ktorom Kežmarčanky vyhrávali 24:20 a mali tri setbaly. Naše baby však zabojovali, odvrátili napokon všetky setbaly súpera a zaslúžene zvíťazili 3:0 na sety.

Sobota 28. 11. 2015

1. Bratislavský volejbalový klub – Volley project UKF Nitra 1:3 (-25, 16, -19, -17)

1. BVK: Maštalírová 5, Bujdošová 13, Ovečková 1, Terzič 8, Cigániková 6, Trach 17, libero Plančíková (Čuvanová 0, Ramajová 0, Chárová 6, Babjaková 0, Háberová 0). Tréner: T. Varga.

Nitra: D. Hradecká 9, Richweissová 17, Grulišová 3, Vlk 18, Jakábová 15, Frindtová 4, liberá Poláčková a Budáčová (N. Stümpelová 6, Povrazníková 1, Gavronova 0). Tréner: L. Popeláš.