Dievčatá z 1. BVK sa po sobotňajšom zápase posunuli na 3. miesto v tabuľke

volejbal, 1. BVK
P. Noskovič

V sobotu bol na hlavnom programe v bratislavskom PKO volejbal. Najprv Pezinok hostil Sláviu EU a následne 1. Bratislavský volejbalový klub privítal druhé družstvo tabuľky – UKF Nitra. Slávia si po trojsetovom zápase zaknihovala ďalšie víťazstvo, a potom sa už všetci sústredili na domáce dievčatá z 1. BVK.

Zápas sa začal vo veľmi vysokom tempe, výmeny boli buď veľmi krátke – vďaka kvalitnému útoku oboch družstiev, alebo extra dlhé – vďaka obetavým zákrokom bratislavského libera Stely, ktorá nejedenkrát dvihla aj nemožné. Na sieti ukázala v rozhodujúcich chvíľach svoj veľký potenciál Cigi a po veľkom boji v koncovke setu sa strany menili za stavu 1:0 pre 1. BVK.

V druhom sete zatlačila UKF bratislavské družstvo dobrým podaním. Dievčatá naň reagovali striedaním. Na ihrisko šla Sydney a svoje si musela odprihrávať aj Nasťa. Tieto zmeny 1. BVK síce pomohli, no náskok súpera sa už nepodarilo zvrátiť a stav bol vyrovnaný – 1:1.

P. Noskovič

V 3. sete baby spravili taktické zmeny, ktoré napokon našli tú správnu dieru v obrane dievčat z Nitry. Pomohol tiež príchod Kiky Maštalírovej, na čele s kapitánkou Bupo režírovala nahrávačka Lenka Bratislavčanky k výhode 2:1 na sety.

Vo štvrtom dejstve sa potom hral najlepší volejbal. Bolo vidno, že obidve družstvá chcú zápas vyhrať, a nedarujú si navzájom nič. Do koncovky sa zápas ťahal bod po bode, a za stavu 23:23 získali dievčatá v protiútoku svoj prvý mečbal proti UKF v sezóne.

Po Milicinom záverečnom ese prepukla nefalšovaná radosť našich báb, ktoré zdolali silného súpera 3:1, a dostali sa v tabuľke na tretie miesto!