Fascinujúcu výstavu Zvláštni ľudia si môžete pozrieť od 9. januára

Vystava_zvlastni_ludia.jpg
Foto: Stredisko kultúry na Vajnorskej ulici

Zoznámiť sa so zvláštnymi ľuďmi – s osobami, ktorých postihnutie bolo prekliatím, ale aj darom – sa môžete v Stredisku kultúry na Vajnorskej ulici 21.

Od pradávna sa v našej spoločnosti vyskytovali jedinci svojím zovňajškom výrazne vystupujúci z davu. Spoločnosť sa ich stránila, zároveň ju však priťahovali svojimi zvláštnosťami. Z postihnutia týchto ľudí často pramenila neskutočná sila a odhodlanie vzoprieť sa osudu a predviesť okoliu svoj neobyčajný vzhľad ako dar, chceli byť rešpektovaní a uznávaní. Pracovali v cirkusoch a panoptikách, predvádzali neuveriteľné kúsky, ktorými ešte viac podnecovali zvedavosť návštevníkov.

Jedinečnú možnosť spoznať týchto výnimočných ľudí verne zobrazených z vosku ponúka výstava Zvláštni ľudia, ktorá sa uskutoční od 9. do 29. januára 2017 v Stredisku kultúry na Vajnorskej ulici č. 21.

Voskové figuríny priblížia ľudí s dvomi hlavami, dvomi tvárami, štyrmi očami, niekoľko siamských dvojčiat alebo muža s vlčím syndrómom… Umelci v petrohradskom antropologickom múzeu vytvorili 27 napodobenín z vosku, pričom použili lekárske očné a zubné implantáty a pravé ľudské vlasy.

Výstavu môžete navštíviť denne od 10. do 18. hodiny.

3. januára 2017

Odporúčané články

Súvisiace témy:
Bezplatné novinky emailom z Bratislavy raz týždenne:

Čo si o tom myslíte?

Zdroj: TS, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.