ATLETIKA: ČSOB Bratislava Marathon
SITA

Víťazom 11. ročníka bratislavského mestského maratónu – ČSOB Bratislava Marathon 2016 sa stal český vytrvalec Jiří Čípa v osobnom rekorde 2:27:41 h a zinkasoval prémiu 300 eur. Najlepšia žena vo vyše 1000-člennom štartovom maratónskom poli bola Maďarka Zsófia Bódiová, avšak pod tri hodiny sa nedostala (3:12:39 h).

Polmaratón vyhral maďarský vytrvalec Zsolt Koszár časom 1:06:50 h s náskokom 59 sekúnd pred Jozefom Urbanom (TJ Obal servis Košice), ktorý si vybojoval titul majstra Slovenska. Striebro v rámci domáceho šampionátu patrilo 41-ročnému veteránovi, bývalému 4-násobnému majstrovi SR v maratóne Imrichovi Pástorovi (Slávia TU Košice), a bronz získal takisto ako vlani Branislav Šarkan z MKŠS Kysucké Nové Mesto. Obaja sa ešte dostali pod hranicu 1:10 h.

Súťaž žien v polmaratóne ovládli Maďarky. Solídnym časom 1:16:49 h triumfovala Zsófia Erdélyiová pred Tünde Szabóovou (1:19:00), tretia dobehla najlepšia zo Sloveniek Petra Fašungová (1:19:48). Ďalšie dve medailové pozície v rámci slovenského šampionátu obsadili atlétky Slávie STU Bratislava, druhá finišovala Soňa Vnenčáková a tretia stípliarska špecialistka Katarína Pokorná.

Na celkovo siedmich súťažiach v rámci bratislavského bežeckého víkendu štartovalo dovedna rekordných 11 453 bežcov a bežkýn z 39 krajín.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.