Historický úspech: 1. Bratislavský volejbalový klub postúpil do finále, o titul sa pobije so Sláviou

Volejbalistky 1. Bratislavského volejbalového klubu vyhrali v rozhodujúcom treťom semifinálovom zápase nad Volley project UKF Nitra a prvýkrát v histórii postúpili do finále extraligy žien.

V boji o zlato sa stretnú s mestským rivalom a obhajcom titulu VK Slávia EU Bratislava. Prvý zápas série na tri víťazstvá sa odohrá v sobotu 15. apríla v hale Mladosť.

Domáce volejbalistky mali v zápase s Nitrou raketový nástup. Od začiatku diktovali tempo a rýchlo si vypracovali veľký náskok. Zverenkyne Tomáša Vargu mali duel pod kontrolou. V réžii 1. BVK bol celý set, klub ho vyhral 25:13.

Druhé dejstvo sa nieslo v podobnom duchu. 1. BVK mal od začiatku navrch a viedol pri servise Cigánikovej 7:1. Nitra síce zásluhou kapitánky Tužinskej znížila na 4:7, ale potom prišla ďalšia séria bodov domácich a Staňková upravila na 16:4. Druhý set ukončila Ševarika a 1. BVK ho vyhral 25:12.

Tretí set bol v tomto dueli najvyrovnanejší. Po bloku Frindtovej viedla Nitra 10:7 a vypracovala si prvé viacbodové vedenie v zápase. 1. BVK však pridal a Staňková blokom dostala domáce do vedenia 13:11. Tím pod vedením Martina Rašnera však ešte zabojoval a pred koncovkou viedol 20:19. Náskok na stranu domácich v kľúčovom momente vrátila Cigániková a hráčky mohli po smeči Staňkovej oslavovať (25:23).

1. BVK postúpil do finále prvýkrát v krátkej histórii klubu a už teraz je zrejmé, že táto sezóna bude lepšia ako minulá.

„Som veľmi hrdý na naše družstvo, ako sa dokázalo zmobilizovať po prehre v nedeľu. Dnes to bola úplne iná pesnička. Udržali sme na uzde súperove kľúčové hráčky a tým eliminovali ich silu. Za férový prístup k semifinálovej sérii sa chcem UKF poďakovať a želám im veľa šťastia v boji o bronz. My sa od zajtra pripravujeme na finálovú sériu,“ uviedol tréner 1. BVK Tomáš Varga.

Semifinále – 3. zápas:

1. Bratislavský volejbalový klub – Volley project UKF Nitra 3:0 (13, 12, 23)

Rozhodovali: D. Daruľa a P. Malík (konečný stav série 2:1, 1. BVK postúpil do finále)
1. BVK: Ševarika 19, Cigániková 8, Trach 8, Staňková 20, Candráková 6, Ovečková 3, libero Jagodzinska. Tréner: T. Varga.
UKF: Poláčková 3, N. Stümpelová 4, Hradecká 0, Tužinská 6, Frindtová 4, Richweissová 6, libero Španková (Lukáčová 0, V. Stankovianska 1). Tréner: M. Rašner.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.