Radi píšete a fotíte, zaujímate sa o dianie okolo seba?
Privyrobte si písaním článkov na blog. Info: [email protected]

Návrh na čerpanie úveru na opravu staromestských komunikácií možno starosta tretí raz predloží na zastupiteľstve

Rekonšštrukcie ciest a chodníkov
Foto: ilustračné: SITA

Starosta mestskej časti Staré Mesto Radoslav Števčík nevylučuje, že na najbližšom zasadnutí miestneho zastupiteľstva po tretí raz predloží návrh na čerpanie úveru na rekonštrukciu staromestských komunikácií.

„V návrhu na čerpanie úveru, ktorý bol predložený staromestským poslancom na zasadnutí zastupiteľstva 6. decembra 2016, boli také ulice, ktoré sú v najhoršom stave a ktoré sú veľmi frekventované. To znamená, že po nich jazdí veľa Staromešťanov. Nevylučujem teda, že sa aj tento rok opäť pokúsim o predloženie návrhu na čerpanie úveru, ktorý by značne pomohol zrekonštruovať miestne komunikácie v Starom Meste,“ uviedol Števčík.

Podľa pôvodného návrhu, ktorý staromestskí poslanci po prvý raz neschválili v septembri 2016, malo ísť o úver vo výške štyri milióny eur, ktoré by Staré Mesto splácalo desať rokov. V druhom návrhu, ktorý bol predložený staromestským poslancom na zasadnutí zastupiteľstva 6. decembra 2016, malo ísť o sumu tri milióny eur na obdobie piatich rokoch, pričom ročná splátka mala predstavovať sumu 600-tisíc eur.

Podľa dôvodovej správy predloženého návrhu má Staré Mesto v správe viac ako 64,5 kilometra komunikácií, z ktorých mnohé sú v zlom stave a rozpočtové možnosti mestskej časti nepostačujú na ich rekonštrukciu.

Odporúčané články

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:

Čo si o tom myslíte?

Zdroj: SITA, © SITA 2016