Radi píšete a fotíte, zaujímate sa o dianie okolo seba?
Privyrobte si písaním článkov na blog. Info: redakcia@bratislavaden.sk

Na Palackého plánujú výrub stromov, ulicu uzavrú

Palackého ulica
Foto: ilustračné: SITA

Na Palackého ulici začnú tento týždeň práce na obnove uličného stromoradia a rozširovaní existujúceho chodníka. Informovala o tom mestská časť na sociálnej sieti.

Na ulici vznikne zelený pás so stromoradím z jarabín – rovnakého druhu ako je v prvej časti Palackého ulice – pred školou Matky Alexie.

„V súčasnosti je na ulici stromoradie z brestovcov, ktorých stav je podľa dendrologického posudku zlý až kritický. Viaceré stromy sú vážne poškodené, pri niektorých hrozí bezprostredné riziko zlomu alebo vývratu, tak ako pred rokom, keď jeden zo stromov padol na zaparkované auto. Je dôvodný predpoklad narušenia koreňových sústav všetkých stromov nachádzajúcich sa v stromoradí vplyvom rozširovania komunikácie v minulosti v jeho bezprostrednej blízkosti,“ informovala mestská časť.

Palackého ulica bude uzatvorená od 23. marca z dôvodu začatia prác. Vymenených bude 16 stromov. Stavebné práce budú trvať približne päť týždňov, pričom v závere budú do novovzniknutého zeleného pásu vysadené jarabiny s obvodom kmeňa 35/40 cm.

Odporúčané články

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:

Čo si o tom myslíte?

Zdroj: © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.