Radi píšete a fotíte, zaujímate sa o dianie okolo seba?
Privyrobte si písaním článkov na blog. Info: [email protected]

Rača prijala nové nariadenie o časoch predaja a prevádzok

otváracie hodiny v Starom Meste
Foto: ilustračné: SITA

Mestská časť Rača prijala nové Všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktoré na jej území stanovuje pravidlá času predaja v obchode a času prevádzky služieb, pričom platnosť nadobudne od 1. apríla 2017.

Ako ďalej informuje oficiálna internetová stránka mestskej časti, podľa nového VZN prevádzky s pohostinskými službami, vrátane tých s hazardnými hrami a automatmi, môžu byť otvorené od nedele do štvrtka od 8. do 22. hodiny, v piatok a sobotu od 8. do 24. hodiny. Tanečné zábavy či diskotéky majú určené prevádzkové hodiny v piatky a soboty od 10. do 24. hodiny. Letné a záhradné terasy budú mať podľa nových pravidiel povolenú prevádzku každoročne od 1. apríla do 31. októbra od pondelka do nedele od 10. do 22. hodiny.

Predaj cez okienko a stánky s rýchlym občerstvením budú môcť byť otvorené od pondelka do nedele od 7. do 22. hodiny. Prevádzková doba všetkých menovaných zariadení z 31. decembra na 1. januára, teda na Silvestra, bude podľa VZN bez obmedzenia.

Bez akýchkoľvek časových obmedzení budú otvorené čerpacie stanice, ubytovacie zariadenia, bary v pivniciach, lekárne aj veterinárne služby, rovnako bez časových obmedzení môžu fungovať podniky pre uzatvorenú spoločnosť na objednávku, ako napríklad svadby, krsty, promócie, stužkové, plesy, hody alebo firemné akcie. Obchodné prevádzky môžu mať prevádzkové hodiny od pondelka do nedele od 6. do 24. hodiny.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:

Čo si o tom myslíte?

Zdroj: SITA, © SITA 2017