Radi píšete a fotíte, zaujímate sa o dianie okolo seba?
Privyrobte si písaním článkov na blog. Info: [email protected]

Rozhodnuté: Diskotéky môžu byť do 4. hodiny rannej. Pozrite si otváracie hodiny pre podniky v centre

otváracie hodiny v Starom Meste
Foto: ilustračné: SITA

Staromestskí poslanci schválili na piatkovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o pravidlách času predaja v obchode a času prevádzky služieb na území mestskej časti Staré Mesto. Zároveň schválili aj návrh VZN o ochrane verejného poriadku, ktorý úzko súvisí s nariadením o otváracích hodinách podnikov. Obe nariadenia začnú platiť od 15. mája.

Podobné články
Ďalšie obmedzenia pre Bratislavčanov od Števčíka. Po 22. hodine si už nenakúpite

Podľa nového návrhu VZN budú obchody v Starom Meste otvorené nonstop. Po zohľadnení pripomienok od občanov aj organizácií mestská časť tiež v návrhu rozšírila počet dní s predĺženým časom. To znamená, že vo štvrtok, v piatok a v sobotu budú diskotéky, nočné bary a kluby otvorené do štvrtej hodiny rannej a vinárne a pivárne do jednej hodiny rannej. Pôvodne mali byť vo štvrtok diskotéky, nočné bary a kluby otvorené len do druhej hodiny rannej a vinárne a pivárne do polnoci.

Podobné články
Bratislavčania jasne skritizovali Števčíkove obmedzenia, posielajú ho späť do Bojníc

Zmena nastala aj pri predaji cez okienko, kde sa navrhlo predĺžiť dobu predaja do 2. hodiny ráno. Pôvodný návrh znel, aby predaj cez okienko bol maximálne do polnoci. Terasy budú môcť fungovať podľa nariadenia od pondelka do nedele od 8. do 22. hodiny a prevádzkový čas v reštaurácii má byť od pondelka do nedele od 7. hodiny do polnoci a v kaviarni či cukrárni od pondelka do nedele od 7. hodiny do polnoci. Prevádzkovatelia si budú môcť navyše nahlásiť viac druhov prevádzok.

Nariadenie bude tiež všetkým prevádzkovateľom podnikov bez rozdielu prikazovať, aby mali posudok od odborníka, že ich prevádzka spĺňa podmienky merateľnosti hluku v čase nočného pokoja na území Starého Mesta.

Odporúčané články

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:

Čo si o tom myslíte?

Zdroj: SITA, © SITA 2017