Radi píšete a fotíte, zaujímate sa o dianie okolo seba?
Privyrobte si písaním článkov na blog. Info: [email protected]

Trh na Žilinskej sa podarilo dočasne zachrániť, fungovať bude ďalšie štyri roky

Trhovisko ŽŽilinská
Foto: SITA

Trh na Žilinskej ulici v Starom Meste bude fungovať aj ďalšie štyri roky, uviedol starosta Starého Mesta Radoslav Števčík. Zároveň dodal, že spoločnosť Technické služby Starého Mesta, a. s., uzavrela nájomnú zmluvu s vlastníkom pozemkov a bude sa starať o prevádzku trhoviska.

„Ešte v lete roka 2016 sme rokovali s vlastníkom väčšej časti pozemku na trhovisku Žilinská o prenájme. Stopercentná obchodná spoločnosť mestskej časti Technické služby Starého Mesta a.s. podpísala teda nájomnú zmluvu na pozemok na štyri roky s tým, že sa zmluva bude dať predĺžiť na ďalšie štyri roky za účelom prevádzkovania trhoviska,“ povedal Števčík.

Trhovisko ŽŽilinská
SITA

Súčasne Technické služby podpísali aj zmluvu so spoločnosťou, ktorá vlastní pulty a stánky, na prenájom na rovnaké obdobie. Na trhovisku sa nachádza 74 trhových stolov a sedem trhových stánkov. To znamená, že od 1. januára sú Technické služby nájomníkom a majú prenajaté nielen pozemky, ale aj trhové stoly a stánky. „Toto riešenie je však len dočasné, chceme a plánujeme rokovať s vlastníkom pozemkov o stálom riešení trhoviska na Žilinskej ulici,“ prezradil ďalšie plány s trhoviskom Števčík.

Keď má mestská časť záujem o definitívne zachovanie trhoviska, bolo by podľa neho vhodné, aby buď Staré Mesto alebo mesto Bratislava získali vlastnícky vzťah k tomuto pozemku. Za prenájom pozemku budú Technické služby platiť ročne 12-tisíc eur a za prenájom trhových stolov a stánkov 24-tisíc eur.

Trhovisko ŽŽilinská
SITA

Podľa poslankyne Starého Mesta a šéfky petičného výboru za zachovanie trhoviska na Žilinskej ulici Sone Párnickej je tento trh posledný autentický, ktorý zostal v Starom Meste. „Keby sa trhovisko napríklad pre nejakú výstavbu premiestnilo na iné miesto, obávam sa, že trhovníci by poodchádzali a už nikdy by sa nevrátili,“ uzavrela Párnická.

Odporúčané články

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:

Čo si o tom myslíte?

Zdroj: SITA, © SITA 2017