1. Bratislavský volejbalový klub vyhral vysoko nad COP Nitra

volejbal
1. BVK

Na Halloweena bratislavské volejbalistky pred slušnou návštevou privítali družstvo COP Nitra s juniorskými reprezentantkami.

Od začiatku zápasu dominovali hráčky 1. BVK vo všetkých herných činnostiach. Naše bosorky aj so zmenou v základnej zostave (na poste diagonálnej hráčky nastúpila Kika Chárová) nedovolili súperkám výrazne sa presadiť.

Začiatok prvého setu dirigovala Lenka na nahrávke a postupne rozohrávala svoje krajné spoluhráčky Milicu a obidve Kiky. Postupne sa pridali na bloku aj Bupo s Cigi a bolo po prvom sete.

V tom druhom sa scenár opakoval, a tak do boja mohli zasiahnuť aj kadetky Dominika Ramajová ako druha dirigentka a Saša na kraji siete. Svoju šancu využili a pomohli k výhre v druhom dejstve.

Počas tretieho setu sa súperky ešte snažili hrýzť, ale hráčky to ustáli a znovu aj s výraznou pomocou striedačky dotiahli zápas do víťazného konca.

Dievčatám gratulujeme a pozývame všetkých ich fanúšikov na ďalšie domáce zápasy.

Vyjadrenia trénerov:

Tomáš Varga, tréner 1. BVK: „Gratulujem hráčkam za víťazstvo. Som rád, že sme zápas kontrolovali od začiatku až do konca aj po prestriedaní.“

Tibor Štrajánek, tréner Nitry: „Dnes sme chceli odísť, bez ohľadu na výsledok s dobrým pocitom, s tým že dievčatá budú bojovať o každý bod. Domáce hráčky naše emócie rýchlo utlmili, hlavne zásluhou dobrého podania. My sme si neprihrali a naša útočná hra sa oslabila ešte viac v druhom sete, keď sa nám zranila Šimková. Chýbalo nám viac hráčok zo základnej zostavy pre choroby, tak mali možnosť hrať mladé hračky, ktoré ma milo prekvapili, keďže to bola pre Bojňanskú a Kubovú premiéra v extralige. Súper potvrdil dobrú formu z predchádzajúceho zápasu a zaslúžene zvíťazil.“

1. Bratislavský volejbalový klub – COP Nitra 3:0 (12, 17, 17)
Zápas trval: 66 minút, rozhodovali: Moravčík a Schimpl.
1. BVK: Maštalírová 8, Bujdošová 9, Ovečková 4, Terzič 9, Cigániková 10, Chárová 10, libero Plančíková (Andrišinová 1, Ramajová 0, Čuvanová 0, Babjaková 0). Tréner: T. Varga.
COP Nitra: Kočišová 0, Šimková 3, Romancová 0, Šunderlíková 13, Veliká 2, Zimová 2, liberá Pisarčíková a Bojňanská (Sedláčková 1, Kupčiová 1, Balcová 3, Kubová 1). Tréner: T. Štrajánek.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk