Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. BVK, volejbal, zápas
BVK
1. decembra 2015 ŠportVolejbal od BratislavaDen.sk1. BVK, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

1. BVK má za sebou jeden z najťažších tohtosezónnych víkendov. Pozrite, ako sa babám darilo

Po hladkom víťazstve nad Senicou v PKO a nad Pezinkom na ich vlastnej palubovke (obidva zápasy 3:0) a po krátkej pauze má mladé družstvo 1. BVK za sebou jeden z najťažších víkendov v tejto sezóne. V domácom prostredí privítalo v sobotu druhé a v nedeľu tretie družstvo tabuľky a veru, bolo sa na čo pozerať.

Hráčky najskôr preverilo družstvo UKF Nitra, ktoré pred sezónou prešlo zmenami a tvoria ho skúsené hráčky. Niektoré z nich už majú za sebou aj finálové boje extraligy. V prvom sete možno chýbalo našim dievčatám trošku šťastia, ale koncovku zvládli lepšie. Vynahradili si to v druhom sete, v ktorom UKF nepustili do hry.

V treťom sete sa lámal zápas, keď v koncovke nebolo družstvo 1. BVK dostatočne dôrazné a súper viedol 2:1 na sety. Vo štvrtom sete babám ušiel začiatok. Dievčatá zabojovali, no na dobre hrajúceho súpera nenašli recept.

Veľa času na regeneráciu naše hráčky nemali, keďže už v nedeľu ráno tonizovali na večerný zápas s Kežmarkom. Východniarky mali za sebou ľahké víťazstvo doma so Zvolenom, a tak jeden z najlepšie brániacich tímov súťaže prišiel do Bratislavy v psychickej výhode. Zápas napokon aj potvrdil povesť súpera, keď počas troch setov diváci videli množstvo dlhých výmien, v ktorých dominovala hlavne dobrá obrana.

Bratislavské mladé družstvo sa však teraz v defenzíve súperovi minimálne vyrovnalo. V poli úradovali všetky hráčky, ktoré boli na ihrisku, niektoré zákroky mali veľmi vysokú kvalitu a pre diváka o to väčšiu atraktivitu. Po obrane v poli baby vďaka predným hráčkam pridali kvalitnú obranu na sieti. V tomto zápase naozaj prevládla tímová hra bratislavského družstva.

Dievčatá si to rozdali so súperkami naozaj na každom poste na ihrisku aj na lavičke. Svedčila o tom aj koncovka tretieho setu, v ktorom Kežmarčanky vyhrávali 24:20 a mali tri setbaly. Naše baby však zabojovali, odvrátili napokon všetky setbaly súpera a zaslúžene zvíťazili 3:0 na sety.

Sobota 28. 11. 2015

1. Bratislavský volejbalový klub – Volley project UKF Nitra 1:3 (-25, 16, -19, -17)

1. BVK: Maštalírová 5, Bujdošová 13, Ovečková 1, Terzič 8, Cigániková 6, Trach 17, libero Plančíková (Čuvanová 0, Ramajová 0, Chárová 6, Babjaková 0, Háberová 0). Tréner: T. Varga.

Nitra: D. Hradecká 9, Richweissová 17, Grulišová 3, Vlk 18, Jakábová 15, Frindtová 4, liberá Poláčková a Budáčová (N. Stümpelová 6, Povrazníková 1, Gavronova 0). Tréner: L. Popeláš.