1. BVK má za sebou náročný víkend. Víťazstvo nad Sláviou mu ušlo len tesne, UKF porazil 3:1

1. BVK, volejbal
ilustračné: 1. BVK

Volejbalistky majú za sebou opäť neľahký víkend. V sobotu popoludní sa v PKO odohralo bratislavské derby 1. BVK proti VK Slávia EU Bratislava, v nedeľu hrali baby z 1. BVK v Nitre.

Pred plným hľadiskom sa v sobotu odohrali napínavé súboje a takmer sa podarila malá senzácia. 1. BVK viedol 2:0, no po prehratom treťom sete v štvrtom dejstve nepremenili dievčatá mečbal, a skúsenejšie Slávistky si už výhru nenechali ujsť. Napínavý „päťseťák“ skončil s výsledkom 2:3 pre hosťujúce družstvo.

1. BVK

„Odohrali sme najlepší zápas proti Slávii v sezóne a chýbalo naozaj málo k tomu, aby bol víťazný. Prvé dva sety sa nám podarili ubrániť kľúčové hráčky súpera a v útoku sme boli efektívni. V treťom sete Slávia pridala na razancii na podaní a my sme nemohli hrať tak variabilne ako v predošlých dvoch. Vo štvrtom sete sme znovu zabojovali, no v koncovke rozhodovali detaily. Náš výkon v tajbrejku určite ovplyvnil aj záver štvrtého setu, no musím hráčky pochváliť za predvedený výkon a bojovnosť počas celého zápasu! Súperovi gratulujem,“ vyjadril sa tréner 1. BVK Tomáš Varga.

Naopak, v nedeľnom zápase v Nitre proti UKF si 1. BVK napravil chuť, baby porazili domáce družstvo 3:1 a zachovali si tak šancu ísť do play off z 2. miesta.

1. BVK

Na Nitranky strácajú zverenkyne Tomáša Vargu jedno víťazstvo a jeden bod, o definitívnej podobe tabuľky sa teda rozhodne až v poslednom kole nadstavby, na ktoré srdečne pozývajú všetkých fanúšikov volejbalu. V sobotu 12. marca o 19. hodine privítajú družstvo Kežmarku.

Ešte predtým sa však uskutoční už na budúci víkend (5. – 6. marca) Final Four Slovenského pohára v Nitre. V semifinále sa v sobotu o 11. hodine stretne 1. BVK v bratislavskom derby so suverénom extraligy Sláviou EU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.