2 obľúbené podniky v centre mesta po rokoch končia, Bratislavčanov táto správa prekvapila

Prašná bašta a Café Kút v Starom Meste
ilustračné: gettyimages

Dva podniky v srdci Bratislavy, ktoré fungujú už 24 rokov, ohlásili uplynulý víkend koniec. Ide o podniky v blízkosti Michalskej brány.

Prašná bašta je podnik, ktorý je Bratislavčanom známy už 24 rokov. Cez víkend sa na oficiálnej Facebookovej stránke podniku objavila správa o tom, že podnik končí. Spolu s ním svoj koniec ohlásil aj o 4 roky mladší susedný podnik Café Kút. Dôvodom mala byť výpoveď z nájmu do marca 2019.

Skončia úplne?

S výpoveďou z nájmu nerátali nielen Bratislavčania, ale ani majitelia podnikov. Na Facebooku však majitelia uviedli, že by radi otvorili podnik aj v budúcnosti, no v nových priestoroch: „Intenzívne hľadáme nový priestor, kde budeme pokračovať.“  Podniky fungujú do 15. marca, ich ďalšie pôsobenie je však otázne.

Prašná bašta v Starom Meste
Prašná bašta v Starom Meste v pôvodných priestoroch končí. Foto: www.facebook.com

Bratislavčania dúfajú, že sa podniky ešte otvoria

Proti skončeniu sa ohradili aj samotní obyvatelia hlavného mesta. Na Prašnú baštu a Café Kút spomínali v diskusii návštevníci a bývalí pracovníci kultových podnikov. Medzi diskutujúcimi padlo niekoľko návrhov, ako celú vec zachrániť, ako napríklad spísanie petície či niekoľko návrhov na nové priestory.

Prašná bašta a Café Kút v Starom Meste
Prašná bašta a Café Kút v Starom Meste
Prašná bašta a Café Kút v Starom Meste

Podniky sídlia v dome na rohu na Zámočníckej ulici, vchod je cez bránu z ulice. Cez dvor sa môžete dostať do reštaurácie Prašná bašta alebo kaviarne Café Kút. Počas letných mesiacov je súčasťou reštaurácie i letná terasa. Podnik Prašná Bašta pôsobí v uliciach Bratislavy od roku 1994 a podnik Café Kút od roku 1998.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk