4. ročník Trhu kože bude vysielaný v novom náhradnom termíne v sobotu 21. novembra

Koze.jpg
Foto: Trh kože

BRATISLAVA 9. novembra (BratislavaDeň.sk) – Vzhľadom na aktuálne nariadenia na Slovensku v súvislosti pandemickou situáciou muselo byť aj vysielania 4. ročníka edukačného podujatia Trh kože presunuté na nový termín.  Živí vysielanie odborných diskusií  s poprednými slovenskými dermatovenerológmi podľa pripraveného scenáru a programu sa uskutoční v sobotu 21. novembra. Trh kože začne o 10.00 hod. diskusiou s prezidentom Slovenskej dermatovenerologickej spoločnosti doc. MUDr. Dušanom Buchvaldom, PhD., ktorý je hlavným odborným garantom podujatia.  Diváci budú môcť sledovať Trh kože na sociálnych sieťach a webstránke podujatia www.trhkoze.sk.

Cieľom Trhu kože je od začiatku prinášať odborné informácie o diagnostike a liečbe kožných problémov a ochorení a zároveň edukovať ľudí, že ochorenia kože  netreba podceňovať a sú rovnako

„Veríme, že po mesiacoch príprav sa nám už podarí zrealizovať živé vysielanie Trhu kože. Situácia je pre nás o to komplikovanejšie, že medzi diskutujúcimi odborníkmi sú dvaja prednostovia a dvaja primári dermatologických kliník, ktorí musia byť rovnako v neustálom nasadení pri monitorovaní zdravotnej situácie na ich oddeleniach. Preto sme museli aj promtne zmeniť termín plánovaného vysielania. Ďakujeme všetkým lekárom. že napriek tohtoročnej zložitej situácii chcú vystúpiť online a sprostredkovať divákom odborné a rozsiahle informácie, na ktoré pri bežnej ambulantnej praxi neostáva čas.“, uvádza riaditeľka Trhu kože a agentúry ZEAL Mgr. Lele Zemanová.

Pripravených je 10 diskusií s desiatimi lekármi o rôznych kožných ochoreniach, ktoré budú moderované redaktorkami Slovenského rozhlasu. Diskusie podporilo osem medzinárodných farmaceutických spoločností.

PROGRAM odborných diskusií TRH KOŽE 2020

Program_trh koze 21.11..jpg
Foto: Trh kože

Počas priameho prenosu budú môcť diváci klásť otázky cez sociálne médiá a zároveň bude k dispozícii aj „Online poradňa kože“ na stránke www.trhkoze.sk/poradna, kde odpovedá skúsená dermatologička MUDr. Gabriela Kolátorová. Tá je dostupná celoročne 24 hodín.

Podujatie Trh kože za posledné štyri roky aktívne upozorňuje verejnosť na dôležitosť včasnej diagnostiky a liečby kožných ochorení a pravidelnú návštevu dermatologických ambulancií. Pacienti stále podceňujú niektoré príznaky, pričom koža je najväčší orgán nášho tela a najľahšie diagnostikovateľný. Dnes sa už vie, že mnohé ochorenia súvisia s celkovým zdravotným stavom pacienta. Tento rok zatienilo ochorenie COVID-19 aj dermatologickú problematiku, čo môže mať za následok, že v najbližších mesiacoch a rokoch stúpne počet chronických kožných ochorení. Preto sme radi, že  môžeme divákom aspoň cez internet priniesť odborné diskusie,“ uviedol doc. MUDr. Dušan Buchvald, PhD., prezident Slovenskej dermatovenerologickej spoločnosti.

Trh kože bude vysielaný cez víkend v sobotu 21.11., a preto organizátori očakávajú rovnako veľa online návštevníkov, ako po minulé roky. Všetky diskusie budú zaznamená a následne dostupné v archíve na stránkach podujatia Trh kože 2020.

www.trhkoze.sk

https://www.facebook.com/trhkoze

https://www.youtube.com/channel/UChbUTp16ZBtJ-W9vxX_IRXg

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk