42. ročník Kultúrneho leta a Hradných slávností prinesie 17 festivalov a vyše 100 podujatí

kultúrne leto
ilustračné: SITA

Výstavy, umenie, festivaly hudby i tanca, besedy, divadlo i filmové večery budú súčasťou tradičného Kultúrneho leta a Hradných slávností 2017 v Bratislave. Mestský festival bude trvať počas celého leta do septembra a prinesie sedemnásť festivalov a 194 podujatí.

O programe 42. ročníka festivalu na utorňajšej tlačovej konferencii v Bratislave informovali riaditeľ festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Vladimír Grežo i primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, ktorí sú organizátormi festivalu.

Festivalovú časť kultúrneho leta odštartuje Medzinárodný festival detských folklórnych súborov. Akcia bude od 9. júna do 11. júna. Okrem hlavého programu v centre mesta vystúpia folklórne súbory aj v bratislavských mestských častiach i v okolitých obciach. Bratislavský zborový festival uvedie tento rok trinásť zborov so šiestich krajín sveta. Dvanásty ročník tohto festivalu bude od 15. júna do 18. júna na rôznych miestach v centre mesta. Milovníci kníh si zas pri literatúre môžu oddýchnuť v Letnej čitárni u Červeného raka. Pripravujú tu uvedenie zbierok domácich autorov i diskusiu o tom, ako knihy menia náš život.

V tomto roku bude v Kultúrnom lete dominovať divadelná scéna. Letné Shakespearovské slávnosti budú od začiatku júla do začiatku augusta na Bratislavskom hrade. Festival sa zameriava na uvádzanie diel Williama Shakespeara. Dramatické žánre predstaví aj Medzinárodný festival alternatívnych a bábkových divadiel s podtitulom Hráme pre všetkých. Divadelným umením oživia Kapitulskú ulicu umelecké skupiny z Českej republiky, Maďarska, Poľska i Belgicka.

Kultúrne leto vyvrcholí v septembri, organizátori naplánovali koncerty v rámci medzinárodného festivalu komornej hudby Konvergencie. Súčasťou záveru letného festivalu bude aj podujatie s názvom Rímske hry 2017, ktoré pripomenú časy, keď sa slovenská história prelínala so starobylou Rímskou ríšou. Podujatie bude v parku pri kaštieli v Rusovciach.

Kompletný program Kultúrneho leta a Hradných slávností Bratislava 2017 možno nájsť na www.bkis.sk i www.visitbratislava.com.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk