46-ročný Dušan čelí obvineniu zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. Hrozí mu 15 rokov

týranie, dôkazy
KR PZ v Bratislave

Obvinený Dušan od novembra 2014 v priestoroch jednej z chatiek v Dúbravke spôsoboval opakovane poškodenej 47-ročnej žene fyzické a psychické utrpenie.

Pri častých hádkach obvinený ženu fyzicky napádal, udieral najmä do oblasti tváre a vulgárne jej nadával. Konanie obvineného vyvrcholilo koncom septembra tohto roku, kedy v priestoroch uvedenej chatky poškodenej uviazal na nohy lano a jeho druhý koniec prehodil cez drevené schody a ženu zavesil dole hlavou.

týranie, dôkazy
KR PZ v Bratislave

Poškodenú fyzicky napádal a udieral rôznymi predmetmi a kopal ju. Ženu po asi hodine z lana odviazal, ale vo fyzickom napádaní pokračoval, poškodenej sa vyhrážal aj s krátkou guľovou zbraňou.

týranie, dôkazy
KR PZ v Bratislave

V nedeľu 18. októbra polícia muža zadržala a nasledujúci deň (19. októbra) vykonali v chatke domovú prehliadku. Zaistili viaceré dôkazy potvrdzujúce spáchanie daného skutku, našli tiež 80 g zelenej sušenej rastliny. Podľa výsledkov predbežného skúmania zaistené množstvo zodpovedá približne 160 jednorázovým dávkam marihuany. V tejto súvislosti začal policajný vyšetrovateľ trestné stíhanie a menovanému mužovi vzniesol obvinenie pre zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

týranie, dôkazy
KR PZ v Bratislave

V prípade preukázania viny hrozí za uvedené konanie obvinenému Dušanovi V. trest odňatia slobody na 7 až 15 rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk