5 miest neďaleko Bratislavy, ktoré sú ako stvorené na fotenie s deťmi

Fotenie bratislava.jpeg
Foto: Silvia Kánová

Tehotenské foto či umelecké rodinné fotografie sa stali populárnou spomienkou na detstvo, ktorú sa svojim deťom snaží dopriať množstvo rodičov. Chystáte sa na podobné fotenie aj vy?

Fotenie novorodencov je vždy najlepšie zrealizovať v ateliéri. Na tehotenské fotenie či fotenie s deťmi, je možné zbehnúť aj do exteriéru. Vybrali sme pre váš 5 fotogenických lokalít, ktoré ľahko zvládnete aj s bruškom či s deťmi.

Fotenie s detmi.jpg
Na fotenie novorodencov je vhodný ateliér. Foto: Silvia Kánová

Kráľová lúka

Kráľová lúka, alebo inak nazývaná aj Kráľova hora, predstavuje trávnaté priestranstvo nad sídliskom Dlhé Diely v Karlovej Vsi. Ide o jedno z najznámejších miest Malých Karpát. Prístup na lúku je jednoduchý. Výstup z konca sídliska zaberie maximálne 10 minút.

Z lúky je rozsiahly výhľad na Dunaj a Rakúsko. Svoje čaro má odtiaľto aj pohľad na západ slnka. Okolie lúky lemujú husté lesy a na jej okraji sa týči statný dub.

Menšie stúpanie do kopca môže byť problém pre tehuľky, preto je lúka vhodná skôr na rodinné fotenie.

Na deke.jpg
Kráľova lúka je vhodná na rodinné fotenie. Foto: Silvia Kánová

Botanická záhrada

Nádherným miestom na fotenie, navyše skutočne ľahko dostupným, je botanická záhrada. Tu je však potrebné počítať s tým, že fotenie nebude zadarmo. Nevyhnutné je zaplatiť ako vstupné za všetky osoby, tak aj poplatok za fotenie. Následne je ale dovolené fotografovať vo všetkých priestoroch záhrady, napríklad aj v skleníkoch.

Záhrada je otvorená len od apríla do konca októbra, nie je preto vhodná na skoré jarné a zimné fotenie. Fotenie medzi rozkvitnutými rastlinami napríklad s tehotenským bruškom či malými detičkami, je vynikajúci priestor na umelecké foto.

Gronárska zátoka

Gronárska zátoka je považovaná za jednu z najkrajších zátok na Dunaji. Nachádza sa neďaleko kameňolomu pod Devínskou cestou. K zátoke nevedie značená turistická trasa, no dá sa sem bez problémov dostať po štrkovej ceste alebo chodníkom. Chodník k zátoke vedie od autobusovej zastávky Starý kameňolom.

Zátoku pozná málo ľudí, preto je tu dostatočný pokoj na fotenie. Lokalita je vhodná na originálne tehotenské fotky. Fotenie s deťmi v tejto lokalite je náročnejšie, nakoľko je potrebné strážiť deti, aby nespadli do vody.

Tehotenske fotenie horizontal.jpg
Niektoré lokality nie sú vhodné pre malé deti. Foto: Silvia Kánová

Partizánska lúka

Partizánska lúka neďaleko Železnej studničky patrí k najznámejším bratislavským oddychovým zónam. Nachádza sa na južnom okraji Malých Karpát. Preteká ňou potok, ktorý ďalej zásobuje 4 rybníky. Pri fotografovaní v tejto lokalite je potrebné počítať s tým, že tu rozhodne nebudete sami.

Lokalita je ľahko dostupná autom aj verejnou dopravou. Ponúka veľký upravený areál s rôznymi atrakciami a pestrými možnosťami fotenia. Vhodná je najmä na fotenie s deťmi, no využiť je ju možné aj na tehotenské fotenie.

Park v Rusovciach

Rusovský park je historická lokalita, ktorá ponúka nádherné prírodné scenérie. Považovaný je za jedno z najkrajších panských sídiel. Park má svoje čaro v každom ročnom období, no najkrajší na fotenie je na jar a na jeseň. Na jar tu nájdete množstvo rozkvitnutých kvetov a na jeseň sfarbené lístie.

Park je skutočne rozsiahly a nachádzajú sa v ňom rôzne zákutia. Na fotenie je preto možné nájsť aj miesta mimo ruchu s malým pohybom ľudí – napríklad cestička pomedzi platany. Zámocká záhrada postupne prechádza do lesoparku.

Lokalita je vhodná na všetky druhy fotenia od tehotenského, cez fotenie s batoľatami až po fotenie s väčšími deťmi.

Fotenie s deťmi môže byť občas výzva, a preto je výber správnej lokality kľúčový. Veríme, že sme vás aspoň trochu inšpirovali spomínanými piatimi lokalitami. Profesionálny fotograf určite nebude mať problém pomôcť vám vybrať lokalitu presne podľa vašich predstáv tak, aby výsledne fotky presne odrážali vaše predstavy od rodinného či tehotenského fotenia.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk