Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Unnamed.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Trh kože
14. októbra 2021 Správy BratislavaPR od Informačný servis Diskusia()

5. ročník Trhu kože sa bude konať súčasne v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach

V sobotu 23. októbra od 10.00 do 18.00 hod. sa bude konať 5. ročník edukačného podujatia TRH KOŽE, v rámci ktorého bude návštevníkom k dispozícii dvadsaťdeväť dermatológov vo verejných a diskrétnych poradniach kože. Trh kože sa uskutoční súčasne v troch nákupných centrách v Bratislave OC Eurovea, v Banskej Bystrici Europa SC a v Košiciach v OC Atrium Optima. Piaty ročník jediného edukačného podujatia zameriavajúceho sa na klinickú dermatológiu tak naberá na novom rozmere a to aj napriek zložitejšej, pandemickej situácii.

„Cieľom Trhu kože je od začiatku zvýšiť záujem a povedomie o kožné ochorenia a problémy, ktoré môžu byť signálom aj iných zdravotných problémov. Kožné ambulancie sú k dispozícii počas celého roka a aj v čase pandémie. Napriek tomu nám každý rok a j toto podujatie ukazuje, že ľudia podceňujú včasnú návštevu dermatológa. Trh kože preto prichádza za nimi a naši kožní  lekári budú poskytovať osem hodín konzultácie aj počas víkendu záujemcom na celom Slovensku, ako aj odborné prednášky, na ktoré pri bežnej ambulantnej praxi neostáva čas“, hovorí prezident Slovenskej dermatovenerologickej spoločnosti doc. MUDr. Dušan Buchvald, PhD., ktorá Trh kože odborne zastrešuje.

V každom meste bude k dispozícii šesť verejných a jedna diskrétna poradňa, kde je potrebné sa prihlásiť vopred cez stránku podujatia www.trhkoze.sk , aby mal každý záujemca presne určený čas na kontrolu materských znamienok dermatoskopom.

Vstup na Trh kože bude regulovaný a kontrolovaný, tak aby boli dodržané všetky aktuálne pandemické nariadenia v jednotlivých okresoch.

ZOZNAM DERMATOVENEROLÓGOV

Bratislava Partner poradne Poradňa lekár
Novartis MUDr. Murárová + MUDr. Heizerová je PhD
Bioderma MUDr. Katarína Turčinová Lacková
Avéne MUDr. Milica Malíčková
Lóreal MUDr. Simona Pucher
Berlin Chemie MUDr. Benedikta Bútorová
Galenoderm MUDr.Kristína Vaškovičová
Aloris Vital MUDr. Martina Hertelová
Dr.Max Veronika Blahová – dermo špecialista
Banská Bystrica Novartis MUDr. Ľudmila Breznická
Bioderma MUDr. Denisa Bezkorovajna
Avéne DP _MUDr. Magda Ďuricová
Lóreal Mudr. Zuzana Srokova
Galenoderm MUDr. Dominika Čeligová
Aloris Vital MUDr. Breznicka ml.
Berlin Chemie Vlastný poradca
Košice Novartis MUDr. Henrieta Kovaľová, MUDr. Gabriela Takáčová
Bioderma MUDr. Jana Rajczyová
Avéne MUDr. Anka Šepítková
Lóreal MUDr. Anna Mária Gurčikova
Galenoderm MUDr. Barbora Jánošíková
Aloris Vital MUDr. Barbara Ivanková
Berlin Chemie Vlastný poradca

PROGRAM ODBORNÝCH PRENÁŠOK

Súčasťou programu Trhu kože sú aj odborné prednášky popredných slovenských dermatológov, ktoré sú zmerané na rôzne terapeutické oblasti. V tomto roku budú diskusie v každom meste a prenášané cez sociálne médiá a webstránku podujatia do ostatných miest, aby ich mohli návštevníci sledovať vo všetkých troch mestách súčasne, alebo zo svojich domovov.

Trh kože otvorí prednáška v Bratislave na tému Melanóm a rakovina kože, ktorej sa bude venovať MUDr. Zuzana Murárova z Národného onkologického ústavu. Z Bratislavy sa aj virtuálne prenesieme do Košíc, kde na tému Psoriatická choroba bude diskutovať primár Dermatovenerologickej kliniku L. Pasteura MUDr. Tomáš Kampe. Tretiu prednášku o 12.15 h z Košíc bude mať MUDr. Petra Imlejová, MPH pod názvom Atopická dermatitída včera dnes a zajtra. Z Košíc sa opäť vráti slovo na západné Slovensko, kde zaznie diskusia na tému Alergie a citlivá kože, ktorej sa bude venovať MUDr. Jana Nemšovská, MAH z Dermatovenerologickej kliniky LF UK v Bratislave. Ďalší blog odborných diskusií bude vysielaný z Banskej Bystrice, kde vystúpia dva lekári zo Stredného Slovenska MUDr. Vladimír Flimer a MUDr. Kristína Šuchaňová s prednáškami, ktoré sa budú venovať kožným ochoreniam rosacea  a akné. Trh kože 2021 uzavrie prezentácia a diskusia s prezidentom Slovenskej dermatovenerologickej spoločnosti s doc. MUDr. Dušanom Buchvaldom, PhD., kotí sa bude venovať problematike detskej kože.

Jubilejný 5. ročník Trhu kože sa môže konať opäť len vďaka podpore farmaceutických spoločností a partnerov, ktorí prinášajú na Slovensko riešenia na liečbu dermatologický ochorení.

Informačný servis

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X