5 tipov na program cez Veľkú noc v Bratislave: Oddýchnite si na veľkonočnej plavbe po Dunaji či ochutnajte dobré vína

Program na Veľkú noc
Foto: ilustračné, Gettyimages

Ak ostávate na Veľkú noc v hlavnom meste a premýšľate, ako ju stráviť, prečítajte si našich 5 tipov.

Tento rok je pandemická situácia o niečo lepšia. Počet hospitalizovaných v nemocniciach klesá a denne nepribúda už toľko nakazených. Organizovanie podujatí dostalo zelenú a vďaka tomu môžete stráviť Veľkú noc v Bratislave rôznymi spôsobmi.

Veľkonočná plavba po Dunaji

Bývate v hlavnom meste, no neboli ste ešte na výlete loďou po Dunaji? Ide o jedinečný zážitok, ktorý by ste si nemali nechať ujsť. Ak nemáte na štvrtok 14. apríla ešte nijaké plány, vyrazte na loď.

Počas plavby si užijete večernú panorámu starej i modernej Bratislavy, živú hudbu a čerešničkou na torte bude chutná večera. Z prístavu sa odchádza o 18.30 hod. Lístok si môžete zakúpiť na tomto linku.

Krásy umenia

Cez voľné dni je viac času aj na obdivovanie umenia. Jedným z najromantickejších múzeí moderného umenia v Európe je Danubiana Meulensteen Art Museum. Až do piatka 27. mája v nej nájdete výstavu Ad Sniders – Retrospektíva.

Do nedele 29. mája si môžu návštevníci prezrieť výstavu Boženy Plocháňovej – Ilustrácie. V priestoroch múzea platí odstup dva metre a nasadenie respirátora.

Návšteva prírody

Kde prídete na iné myšlienky a zároveň podporíte pohyb tela? No predsa v prírode! V Bratislave a okolí je mnoho miest, ktoré stoja za návštevu a nemusíte byť vôbec aktívny športovec, aby ste prechádzku zvládli.

Priamo v meste môžete navštíviť napríklad Biely kríž v Rači, Jarovskú bažanticu v Petržalke či Sandberg v Devínskej Novej Vsi. Za Bratislavou sú zaujímavými tipmi na výlet zrúcaniny hradov Biely Kameň a Pajštún, vyhliadková veža v Svätom Juri či rozhľadňa Veľká Homoľa.

Nasadnite na bicykel

Hoci priniesol začiatok apríla dážď a sneh, posledné dni sa tešíme z krajšieho a teplejšieho počasia. V meste a okolí je hneď niekoľko obľúbených bratislavských cyklotrás.

Za cyklovýletom môžete vyraziť napríklad po bratislavskej hrádzi či k Biskupickým luhom. Po hrádzi popri Sade Janka Kráľa v Petržalke sa viete dostať až do Rakúska. Ak preferujete adrenalínové jazdy, vyskúšajte lesné cestičky lesoparku. S bicyklom sa môžete odviezť dokonca aj sedačkovou lanovkou z Kamzíka na Železnú studienku.

Ochutnávka dobrých vín

Milovníci vín môžu degustovať nielen doma, ale aj na Národnom salóne vín. Už v piatok 15. apríla sa návštevníci ocitnú v historickej pivnici z 18. storočia, kde si budú sami nalievať 72 vín.

Na podujatí sa oboznámite s chuťami vína zo 6 vinohradníckych oblastí. Degustačný program zahŕňa ochutnávku vín do 100 minút. Ak sa vám nechce vyhadzovať peniaze za salón, môžete si kúpiť fľašu kvalitného vína a vychutnať si ju v pohodlí domova pri dobrom filme.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk