5 tipov pre Bratislavčanov, ako ušetriť na nákupoch v meste

Hands holding credit card and using laptop. Online shopping
Foto: Depositphotos

BRATISLAVA 7. decembra (BratislavaDeň.sk) – Je všeobecne známe, že Bratislava nepatrí práve medzi tie najlacnejšie mestá. Ak sa však viete obracať a poznáte niektoré tajné miestečka, určite ste už objavili cenovky, ktoré vyrážajú dych aj v pozitívnom zmysle slova.

S blížiacimi sa Vianocami sa však obchody predháňajú v tom, kto priláka viac zákazníkov. A po Vianociach to bude ešte väčšia zábava. Len už všade nebude toľko ľudí.

Ak radi nakupujete v Bratislave, máme pre vás zopár tipov, ako si v tomto období celkom nevyprázdniť peňaženku a neurobiť prievan na účte.

Zostaňte doma a nakupujte online

Presne tak! Je totiž núdzový stav. Pandémia koronavírusu, obmedzené zhromažďovanie, rôzne otravné opatrenia a okrem toho vonku začína byť chladno. Zostaňte pokojne v pohodlí domova a nakupujte online.

Má to mnoho výhod. Ceny v eshopoch sú vždy nižšie a k tomu si môžete prirátať aj najrôznejšie zľavy a akcie, ktoré získate vďaka ponuke zľavových kupónov, ktorú nájdete na veľmi prehľadnom webe Bonipo.sk. Pozrite sa tam.

Hľadajte špeciálne kupóny

V tomto prípade už vytiahnete päty z domu na čerstvý vzduch. Avšak nebudete len tak bezcieľne blúdiť mestom, hľadať parkovacie miesta a obzerať rôzne výklady. Poznáte zľavové portály? Nájdete tam rozsiahlu ponuku mimoriadne výhodných kupónov rôzneho druhu.

Kliknite na zlavadna.sk. Nejde len o nákup produktov. Doprajte si uprostred zhonu masáž, bielenie zubov, kaderníka, zacvičte si s fyzioterapeutom alebo využite plnohodnotný wellness. Hodí sa to najmä po náročnom dni plnom práce a nakupovania.

Vector discount and sale concept in flat style
Foto: Depositphotos

Využívajte sezónne výpredaje

Ak už nakupujete v bratislavských kamenných obchodoch, najjednoduchšou radou, ako ušetriť je, vyhľadávať obdobia sezónny výpredajov, likvidácie skladov a iných akcií, ako je napríklad Black Friday a pod.

Aby ste nemuseli behať po celom meste alebo vyhrabávať reklamné letáky zo schránky, výborný prehľad o tom, kde sa práve oplatí nakupovať, nájdete medzi Nákupnými tipmi na webe spotrebitelskytest.sk.

Nákupné centrá

Už z názvu a primárneho určenia týchto centier je jasné, na čo sú určené. Veľké mestá sú plné nákupných centier, aby ľudia nemuseli hodiny blúdiť ulicami. Bratislava ich má taktiež viac než dosť. A často v nich zablúdite aj na celé hodiny.

Niektoré z nich sú večne preplnené, iné poloprázdne. Sú menšie, i väčšie. V centre mesta aj od ruky. O niektorých sa hovorí, že sú príliš drahé, v iných nie je dobrý výber obchodov. Určite však máte svoje obľúbené nákupné centrum, kde často zájdete aj na kávu alebo do kina.

Vo všeobecnosti platí, že pre veľké nákupy sú najlepšie tie najväčšie nákupné centrá. Máte tam totiž najviac obchodov a konkurencia znižuje ceny, no a nájdete tam aj rôzne možnosti na oddych alebo zábavu, ak sa manželka alebo priateľka už na dve hodiny zasekla vo vedľajšom butiku.

Shopping Mall
Foto: Depositphotos

Stará tržnica

Špeciálne miesto so špeciálnymi akciami. V Starej tržnici sa konajú trhy s rôznym tovarom a často práve tam nájdete unikátne vecičky za absolútne rozprávkové ceny.

Ak ste tam niekedy zašli, či už na knižnú burzu, trh s potravinami alebo na jeden z tzv. „swapov“, kde si jednoducho vymieňate svoje veci za tie, ktoré sú v ponuke, určite poznáte jedinečnú atmosféru týchto eventov. Ľudia odtiaľ často odchádzajú až prekvapení, aký dobrý obchod urobili.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk