A dosť, rozohnila sa poslankyňa Schwartzová. Natiahla si tepláky a vo Vrakuni urobila prekvapivé gesto

Zametanie a zbieranie odpadkov
Foto: Facebook/ Zuzana Schwartzová - Vrakuňa - koláž Bratislavadeň

Vrakunská poslankyňa mala pred Veľkou nocou na sídlisku netypický program.

Porozhadzované ohorky od cigariet sú problémom v celej Bratislave. Petržalka napríklad s problémom bojuje žltými odpadkovými košmi „špakomatmi“, ktoré sú určené pre fajčiarov.

Vrakuňa nie je výnimkou. Obyvatelia mestskej časti veľakrát zdieľali fotografie na sociálnych sieťach, na ktorých bol okrem ohorkov aj iný odpad.

Za špinu môžu obyvatelia

Poslankyňu miestneho zastupiteľstva vo Vrakuni Zuzanu Schwartzovú podobné príspevky vždy rozhnevali. Ako o sebe tvrdí, je hrdou Starovrakunčankou už 56 rokov a striktne odmieta vyjadrenia, že Vrakuňa je najzanedbanejšie a najšpinavšie miesto.

Za špinu v okolí MHD zastávky Čiližská môžu podľa nej samotní obyvatelia. „Vážení, nie je to vizitka úradu mestskej časti, ale vizitka- hanba vás – nás Vrakunčanov, fajčiarov, ktorí cestujú z tej zastávky,“ napísala na svojom Facebooku.

Zametanie a zbieranie odpadkov
Aj takto vyzerajú niektoré časti Vrakune. Foto: Facebook/ Zuzana Schwartzová - Vrakuňa

Zametanie namiesto umývania okien

Poslankyni to už viac nedalo a povedala si, že situáciu vyrieši po svojom. Namiesto umývania okien pred Veľkou nocou išla zametať a zbierať odpadky.

Počas „brigády“ sa nakoniec podarilo vyzbierať až tri vrecia odpadu. Na záver Schwartzová dodala, že upratovanie nebude robiť neustále, no chcela ostatným ukázať, že aj toto je cesta, ako prispieť aktívne k problému a nie len písať na sociálne siete.

V diskusii nápad ľudia pochválili. Pani Želka uviedla, že minule taktiež vyzbierala celé vrece odpadkov a ochotne sa k nej pripojili okoloidúci. Pán Paľo sa zastal fajčiarov a ako poznamenal, rád by hádzal ohorky do odpadkových košov, no na viacerých miestach s vyššou koncetráciou ľudí chýbajú.

Zametanie a zbieranie odpadkov
Poslankyňa vyzbierala tri vrecia odpadkov. Foto: Facebook/ Zuzana Schwartzová - Vrakuňa
Zametanie a zbieranie odpadkov
Výsledok upratovania. Foto: Facebook/ Zuzana Schwartzová - Vrakuňa

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk