A4 uvedie umeleckú úvahu Debrisu o spoločnosti a vzťahoch

Debris Company
SITA

Titul Epic je netradičným spojením súčasného tanca a divadla inšpirovaným tvorbou Bertolda Brechta, umelecká spoločnosť Debris Company naň pozýva v pondelok 14. decembra.

Slovenské pohybové divadlo Debris Company, ktoré netradičným spôsobom spája tanec, dramatické, vizuálne i hudobné umenie, pozýva 14. decembra na svoje posledné tohtoročné predstavenie v Bratislave. Debris Company uvedie kritikou i divákmi oceňovaný titul Epic v pondelok v A4 – nultom priestore v budove YMCA na Karpatskej ulici o 14. a o 20. hodine, informovala o tom Stanislava Vlčeková z Debris Company.

Do konca roka Debris Company vystúpi ešte dva razy – 16. decembra zahrá Mono v košickej Tabačke a 19. decembra uvedie Clear v Hale Alta v Prahe.

V produkcii Epic inšpirovanej tvorbou Bertolda Brechta sa mieša súčasný tanec s moderným poňatím opery, gýču, novými technológiami i s filmami zo začiatku 20. a 30. rokov minulého storočia. Operné árie sa v predstavení striedajú s hudobnými citáciami kapely The Doors, Brechtovho dvorného skladateľa Kurta Weilla, írskeho proletárskeho folklóru a ďalšími.

„Ale v podtexte si Debris Company kladie zásadnú otázku – aké je dnešné divadlo a aký má vlastne spoločenský význam? Môže ešte vôbec spoločenskú kritiku tlmočiť? Môže byť hlasom ,utláčanej̒ väčšiny voči elitnej menšine? Na to odpovedá autorská výpoveď Petra Lomnického v texte a aj pre Brechta typických songoch,“ píše v úvodnom texte k predstaveniu Epic Debris Company.

Na vzniku predstavenia, ktoré je umeleckou úvahou o nerovnosti a sociálnej nespravodlivosti, ale i o funkčnosti vzťahov sa podieľal tím tvorcov pod vedením režiséra a autora hudby Jozefa Vlka. Publikum v titule uvidí tanečníkov a hercov Juraja Hrčku, Daniela Račeka, Nikoletu Rafaelisovú a Stanislavu Vlčekovú, ktorá sa zároveň odpísala pod choreografiu diela.

Epic bol nominovaný na divadelné ocenenie sezóny DOSKY 2013 za najlepšiu hudbu a taktiež sa dostal medzi nominovaných na Cenu Tatrabanky za umenie 2013 za koncept a réžiu v kategórii divadlo. Viac o titule možno nájsť na webstránke http://www.debriscompany.sk/epic.htm.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk