Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
dvor
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj foto: mestskapolicia.bratislava.sk
24. októbra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk, MsP Bratislava Diskusia()

Agresívneho muža spacifikovali mestskí policajti, počas týždňa riešili v Bratislave aj takéto prípady

Mestská polícia v Bratislave riešila počas uplynulého týždňa množstvo prípadov podnetov. Ako uviedla polícia na svojej webovej stránke v týždennom hlásení, v minulom týždni preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1543 udalostí. Medzi nimi sa našli aj také, ktoré sa hneď po preverení na mieste ukázali ako neopodstatnené, tých bolo konkrétne 302.

K opodstatneným podnetom však patril agresívny muž, ktorého prišli spacifikovať príslušníci bratislavskej mestskej polície. Ako informovala bratislavská polícia, v sobotu krátko popoludní prijala mestská polícia oznam, v ktorom oznamovateľ uvádzal, že v lokalite Malého Páleniska sa voľne pohybujú dva psy. Ako ďalej uviedol oznamovateľ, psy sa nachádzali v blízkosti muža, ktorý ležal na zemi.

„Hliadka Expozitúry BA II šla oznam ihneď preveriť. V čase príchodu hliadky muž spal, preto ho policajti prebudili a požiadali, aby zamedzil voľnému pohybu psov a následne predložil doklad totožnosti. Muž však viacnásobnú výzvu policajtov neuposlúchol a voči hliadke začal vystupovať agresívne, z tohto dôvodu boli voči nemu použité donucovacie prostriedky,“ vysvetlila polícia.

K ďalším opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ktorých bolo 1125. V dvoch prípadoch spolupracovali s mestskou políciou aj pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci, rovnako v dvoch prípadoch na mieste zasahovali spolu s políciou aj príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Jedenkrát prišli na pomoc mestskej polícii príslušníci Policajného zboru SR a pracovníci Slobody zvierat.

„Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 19 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 9-krát a v 7 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. V 22 prípadoch hliadky mestskej polície zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Nepovolený ambulantný predaj bol hliadkami mestskej polície riešený v 2 prípadoch,“ uvádza bratislavská mestská polícia na svojej webovej stránke.

Počas uplynulého týždňa boli porušené aj ustanovenia vyplývajúce zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, takéto porušenia riešila polícia 9-krát. „Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v 2 prípadoch. V 1 prípade zistila hliadka mestskej polície nepovolené exteriérové sedenie,“ dopĺňa polícia.

Hliadky bratislavskej mestskej polície počas uplynulého týždňa na príslušné úrady nahlásili aj tri staré vozidlá a dva prípady, v ktorých bolo poškodené dopravné značenie. „Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 676 prípadoch a 122 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 33 zistili a riešili jednotlivé hliadky na viacerých miestach, a to na Viedenskej ceste, Trnavskej ceste a Ružinovskej ulici,“ informuje polícia.

Ako ďalej uvádza Mestská polícia v Bratislave, ešte stále medzi nami žijú aj dobrí ľudia. Svedčí o tom prípad, ktorý sa taktiež odohral počas minulého týždňa. „Na telefonickej linke 159 prijala mestská polícia oznam o tom, že vo Vrakuni na Dvojkrížnej ulici uviazla v korune stromu mačka. K prípadu boli okrem mestskej polície privolaní aj dobrovoľní hasiči. V jednom momente sa mačka pokúsila dostať dolu, avšak pri dopadnutí na zem sa zranila. Okoloidúcemu mužovi, pravdepodobne milovníkovi zvierat, prišlo zvieraťa ľúto. Mestským policajtom a hasičom tento muž povedal, že veterinárne ošetrenie mačke zaplatí, naložil ju do auta a odviezol k veterinárovi,“ uzavrela polícia svoje týždenné hlásenie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X