Agresívnemu Bratislavčanovi hrozí až trojročný trest

Muž v MHD napadol sofera ilustracna foto gettyimages
ilustračná foto : gettyimages

Po fyzickom napadnutí a zranení vodiča autobusu na konečnej zastávke vozidiel MHD skončil 32-ročný Bratislavčan v cele policajného zaistenia.

Až trojročný pobyt za mrežami hrozí v prípade preukázania viny 32-ročnému Martinovi G. z Bratislavy, ktorému vzniesol na základe zabezpečenej dôkaznej situácie obvinenie z trestného činu výtržníctva poverený príslušník Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I.

Podľa doterajších informácií dňa 7. októbra v čase okolo 19.30 hod. pristúpil vodič autobusu na konečnej zastávke MHD pod mostom SNP k v súčasnej dobe už obvinenému mužovi, ktorý spal na jednom zo sedadiel. Vodič sa snažil muža zobudiť a vyzval ho, aby opustil priestory vozidla, na čo 32-ročný muž reagoval najskôr vulgárnym a následne fyzickým napadnutím vodiča.

Autobusár sa vrátil do priestorov kabíny vodiča, avšak muž v agresívnom konaní pokračoval a vstúpil do kabíny vodiča kde v útoku pokračoval. Vodič napadnutím utrpel viaceré zranenia, ktoré si vyžiadali jeho prevoz do jednej z nemocníc. Na miesto bola privolaná hliadka Policajného zboru, ktorá agresívneho muža obmedzila na osobnej slobode a eskortovala za účelom vykonania ďalších úkonov na policajné oddelenie.

Po vykonaní úkonov a vznesení obvinenia bol muž umiestnený v cele policajného zaistenia. Vec sa realizuje v tzv. super rýchlom konaní.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk