Agresívny a opitý muž zaútočil na pracovníkov oddelenia dokladov, neskôr aj na policajtov

Kolaz agresivny muz petrzalka policia.jpg
Foto: www.facebook.com koláž BratislavaDen.sk

Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie z trestného činu útoku na verejného činiteľa 37-ročnému Pavlovi M. z Bratislavy.

Opitý muž zaútočil na pracovníkov oddelenia dokladov v Petržalke, neskôr aj na policajtov. Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie z trestného činu útoku na verejného činiteľa 37-ročnému Pavlovi M. z Bratislavy. Muža umiestnili v cele policajného zaistenia. Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, v stredu 10. mája vošiel na oddelenie dokladov na Záporožskej ulici muž, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu.

Pri komunikácii s pracovníčkami oddelenia vydávania občianskych preukazov im začal vulgárne nadávať, správal sa agresívne a začal poškodzovať vybavenie oddelenia. Dvaja policajti sa snažili s mužom nadviazať komunikáciu, vyzývali ho, aby od svojho konania upustil, avšak muž na tieto výzvy nereagoval.

Následne prišlo k fyzickému konfliktu, pri ktorom muž napadol policajtov a tí voči nemu použili donucovacie prostriedky – hmaty a chvaty sebaobrany,“ uviedol hovorca.

Muža spacifikovali a po príchode policajtov pohotovostnej motorizovanej jednotky ho zadržali a eskortovali na policajné oddelenie. Jeden z policajtov oddelenia dokladov pri napadnutí agresívnym mužom utrpel zranenie ruky, ktoré si vyžiadalo ošetrenie v zdravotníckom zariadení.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk