Agresívny muž odmietal zdravotné ošetrenie, nakoniec boli voči nemu použité donucovacie prostriedky

Sanitka, záchranka, ošetrenie
Foto: ilustračné, SITA

Ako uviedla bratislavská mestská polícia, počas minulého týždňa vo štvrtok popoludní spozorovali mestskí policajti z Expozitúry Bratislava V neznámeho muža. Malo sa to udiať počas hliadkovej činnosti na Fedinovej ulici, pričom neznámy muž ležal na chodníku.

Podľa ďalších informácií, ktoré poskytla polícia prostredníctvom týždenného hlásenia, občania, ktorí sa nachádzali v blízkosti, polícii uviedli, že dotyčného videli, ako spadol na zem.

„Muž, aj napriek tomu, že bol pod silným vplyvom alkoholu, s policajtmi komunikoval a sťažoval sa na bolesti. Z uvedeného dôvodu boli na miesto privolaní pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci, ktorí muža premiestnili do vozidla RZP, kde z nevysvetliteľných dôvodov začal byť voči posádke sanitky agresívny a bránil sa vyšetreniam,“ spresnila polícia.

Ako pokračovala mestská polícia vo svojom hlásení, na základe ústnej žiadosti záchranárov bola hliadka mestskej polície privolaná späť do vozidla rýchlej zdravotnej pomoci.

„Nakoľko muž, aj v prítomnosti mestských policajtov, naďalej fyzicky útočil a kládol aktívny odpor, pričom nerešpektoval ani výzvu hliadky, aby od takéhoto konania upustil, boli voči nemu v súlade so zákonom použité donucovacie prostriedky. Následne mestskí policajti poskytli záchranárom súčinnosť pri prevoze muža do zdravotníckeho zariadenia,“ uviedla záverom Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk