Aj Bratislava sa pripojí k oslavám Európskeho dňa jazykov. Na námestí vytvorí Uličku jazykov

Ulička jazykov
SITA

Mnohými podujatiami v Európe aj na Slovensku si obyvatelia Starého kontinentu pripomenú Európsky deň jazykov, ktorý sa z iniciatívy Rady Európy od roku 2001 koná 26. septembra. Keďže v roku 2015 pripadá 26. september na sobotu, podujatia sú pripravené na piatok 25. septembra.

Na Starom kontinente sa pri príležitosti Európskeho dňa jazykov koná škála rôznych podujatí: od aktivít pre deti, cez televízne a rozhlasové programy, vyučovanie jazykov, ponuky ďalších kurzov až po prednášky a konferencie.

V Bratislave sú oslavy naplánované na piatok na Hviezdoslavovom námestí. Uskutoční sa tam tradičné podujatie Ulička jazykov. V kine Mladosť je pripravená projekcia európskych krátkych filmov.

Zahraničné kultúrne inštitúty v Bratislave v minulosti niekoľko rokov organizovali deň otvorených dverí. Rozhodli sa však priblížiť k záujemcom, predstaviť im svoju činnosť, preto spoločne vytvorili podujatie nazvané Ulička jazykov. Po vyše desiatich rokoch si totiž aktivity zahraničných kultúrnych inštitútov získali okruh stálych priaznivcov. Tieto kultúrne zariadenia naďalej pokračujú vo svojej hlavnej činnosti zameranej na vyučovanie cudzích jazykov.

V európskom priestore ovládanie cudzích jazykov napomáha viac poznávať rôzne kultúry, uľahčuje komunikáciu medzi ľuďmi a podporuje dialóg medzi národmi.

Hlavný cieľ Európskeho dňa jazykov ostáva rovnaký – podnietiť približne 800 miliónov obyvateľov členských štátov Rady Európy, aby sa bez ohľadu na vek v školách i mimo nich učili cudzie jazyky z profesionálnych alebo osobných dôvodov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk