Aj knižnice v Starom meste sú pripravené priniesť milovníkom kníh bohatý program pre veľkých aj malých

Karadzicova kniznica staromestska.jpg

Počas nasledujúceho týždňa sa bude na celom Slovensku konať jubilejný 20. ročník Týždňa slovenských knižníc, ktorý vyhlasuje Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc.

Od pondelka 4. do nedele 10. marca sa do Týždňa slovenských knižníc zapojí aj staromestská knižnica s rôznymi zaujímavými aktivitami. Spolu s Katedrou knižničnej a informačnej vedy FFUK sa pripája k celoslovenskému projektu Knižničné hliadky. V Bratislave sa celý týždeň budú pohybovať dobrovoľníci z radov študentov a zamestnancov knižníc, ktorí odmenia všetkých, ktorých pristihnú pri čítaní na verejných priestranstvách špeciálnou záložkou od kníhkupectva Martinus a bezplatnou ročnou čitateľskou registráciou.

Knižnice Bratislavského kraja opäť vyhlasujú pátranie po stratených knihách, ktoré sú postrácané v okolí knižníc a o značené sú špeciálnou nálepkou SOS! Stratila som sa. Kto ich nájde a prinesie naspäť do knižnice, získa zaujímavý darček. Hľadajúcim pomôžu rôzne pomôcky, indície.

V knižnici a jej pobočkách sú pripravené aj rôzne podujatia, ako napríklad pasovanie prvákov za členov Rádu čítajúcich rytierov, rozhovory so žiakmi o živote a tvorbe Márie Ďuríčkovej, taktiež sa žiaci budú môcť prejsť históriou Bratislavy, a podobne.

Knižnice s pobočkami si pripravili aj generálnu amnestiu pre všetkých čitateľov, ktorí nevrátili vypožičané knihy v stanovenom termíne a budú im odpustené poplatky z omeškania. Všetkým záujemcov o služby knižnice, ktorí zatiaľ nie sú jej registrovanými čitateľmi, ponúka v termíne od 4. do 15. marca bezplatnú ročnú čitateľskú registráciu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk