Aj po smrti profesora Krčméryho budú všetci na Vysokej škole sv. Alžbety pokračovať v jeho diele

Krcmery vysoka skola zdravotnictva a socialnej prace sv. alzbety.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com , SITA/Úrad vlády SR

Sústrasť pozostalým možno vyjadriť podpisom do kondolenčnej knihy v priestoroch vysokej školy sv. Alžbety v Bratislave.

Vo viere, že život sa smrťou nekončí, iba mení sme pevne presvedčení, že jeho dielo nezanikne. Urobia všetko pre to, aby v ňom pokračovali a zachovali jeho odkaz pre svet. V stanovisku k úmrtiu profesora Vladimíra Krčméryho to uviedli rektor Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety Juraj Benca i pedagógovia, zamestnanci a študenti školy, ktorú Krčméry zakladal a bol jej emeritným rektorom.

Sústrasť pozostalým po profesorovi Krčmérym možno vyjadriť podpisom do kondolenčnej knihy. Umiestnená bude vo veľkej aule vysokej školy sv. Alžbety v Bratislave, na Námestí 1. mája od 9:30.

V utorok 20. decembra večer zomrel popredný slovenský epidemiológ a infektológ Vladimír Krčméry. Mal 62 rokov. Podľa medializovaných informácií mal obojstranný zápal pľúc. Prof. MUDr. Vladimír Krčméry, DrSc. Sa narodil 23. júla 1960 v Bratislave.

Bol slovenský lekár, vedec – odborník na tropickú medicínu, infektológiu, onkológiu, univerzitný profesor, zakladateľ zdravotníckych, sociálnych zariadení a zahraničných humanitárnych misií v rozvojových krajinách. Je zakladateľom súkromnej Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave (VŠZaSP), kde v rokoch 2002 – 2013 pôsobil aj ako rektor.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk