Aj počas sviatkov fungujú pohotovosti, otvorené budú zubné aj detské ambulancie

BRATISLAVA: nemocnica na Antolskej
Foto: ilustračné, SITA

Ambulancie pohotovostnej služby fungujú cez pracovné dni aj cez víkendy a sviatky.

Počas sviatkov bude v Bratislavskom kraji fungovať ambulantná aj ústavná pohotovostná služba na viacerých pracoviskách. Informuje o tom hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja Lucia Forman.

Akútne a náhle zmeny zdravotného stavu, ktoré bezprostredne neohrozujú život pacienta, rieši ambulantná pohotovostná služba (APS),“ uvádza hovorkyňa. APS funguje cez pracovné dni od 16.00 do 22.00 a cez víkendy a sviatky od 7.00 do 22.00 hod.

Aj detská pohotovosť

V Bratislave APS pre dospelých poskytuje spoločnosť Novapharm v Železničnej nemocnici s poliklinikou na Šancovej ulici a spoločnosť Med Star v petržalskej Poliklinike na Strečnianskej.

Pre detských pacientov nájdu rodičia pomoc na Kramároch v Národnom ústave detských chorôb na Limbovej, cez sviatky a víkendy od 7.00 do 22.00 a v pracovné dni od 16.00 do 22.00 hodiny,“ priblížila Forman.

V okrese Malacky funguje APS v malackej nemocnici na ulici Duklianskych hrdinov. Pre Pezinok zabezpečuje APS Komplexná zdravotná služba na Bratislavskej ulici v Pezinku.

Zubná pohotovosť

Zubno-lekársku pohotovosť v Bratislavskom kraji budú zabezpečovať štyri zubné ambulancie. Sú nimi Denta Group na Drieňovej ulici, Stomamed na Laurinskej, zubná pohotovosť Krížna a pracovisko 24Dental na Bajkalskej ulici.

Ústavná pohotovostná služba bude dostupná nepretržite v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) na pracoviskách v Ružinove, na Kramároch a na Antolskej v Petržalke, ako aj v nemocnici Malacky. Lekárenskú pohotovosť budú zabezpečovať lekárne podľa spádového územia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk