Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dobry trh na snp 5.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.bkis.sk
11. decembra 2018 Podujatia a akcie BratislavaDivadlá Bratislava od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Aj počas tohto týždňa bude na Vianočných trhoch v Bratislave veselo

Vianočné kultúrne programy v hlavnom meste, ktoré pripravuje Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, sú v plnom prúde.

Tento týždeň si môžete vypočuť koledy z balkóna, adventnú svätú omšu v Dóme sv. Martina, nebude chýbať obľúbené podujatie Dobrý trh, do ktorého sa zapojilo aj BKIS a predstavia sa aj jednotlivé charitatívne organizácie. Ako a komu pomáhať sa môžete rozhodnúť 12. decembra, kedy sa v rámci projektu Bratislava vnímavých ľudí na Hlavnom námestí predstaví hneď niekoľko dobročinných organizácii pôsobiacich na území hlavného mesta.

Program bude pestrý

Svoju prácu, posolstvo i konkrétne príbehy predstavia na pódiu o 17.00 hod. združenia: Nota bene, Pontis, Ľudia ľuďom, Bazár chalaňov, Organizácia De paul, Úsmev ako dar, Slovenská katolícka charita, OZ VAGUS, Detský fond Slovenskej republiky, Liga za ľudské práva, ČERVENÝ NOS Clowndoctors, Centrum MEMORY, n.o. a ďalšie.

Hudobný sprievod týmto obdivuhodným iniciatívam poskytne mužské spevácke okteto Danubius Octet Singers. To sa následne o 18.00 hod. presunie na Primaciálne námestie, kde je pripravený Spievajúci balkón, ako koncert na netradičnom mieste. Pod vedením dirigenta Daniela Simandla zaznejú slovenské koledy v úprave Františka Prášila, ale aj svetové vianočné evergreeny.

Omša i Dobrý trh

Vzájomné porozumenie, milosť a vieru do každodenného života chce v tretiu adventnú nedeľu pripomenúť aj slávnostná Adventná svätá omša pre Bratislavčanov. Bude sa konať v rámci osláv 10. výročia zriadenia Bratislavskej arcidiecézy, 16. decembra o 17.00 hod. v Dóme svätého Martina. Celebrovať bude arcibiskup Stanislav Zvolenský a zaspieva Katedrálny zbor svätého Martina.

Zároveň bude v nedeľu po celý deň prebiehať na námestí SNP vianočná edícia obľúbeného podujatia s názvom Dobrý trh. Nájdete na ňom viac ako 150 stánkov s najkvalitnejšími potravinami a darčekmi, lokálnych predajcov originálneho dizajnu aj neziskové organizácie a pestrý sprievodný a kultúrny program.

Dobrý trh ponúkne interaktívne predstavenie Čokopríbeh o chlapcovi, ktorý hľadal vôňu čokolády, odohrá divadielko Blázninec. Divadlo SpozaVoza predvedie bláznivú činoherno-bábkovú jednohubku – Vianočný zázrak a koncertným vystúpením deti roztancuje Pánko.

Bratislavské kultúrne a informačné stredisko pripraví pred Starou tržnicou Detský vianočný les, ktorého súčasťou bude bohatý rozprávkový program pre deti. Teatro Neline predvedie vianočnú hru inšpirovanú ľudovými tradíciami, koledami a folklórom.

Diskusie v historickej električke

WhatCity? a BKIS pripravili zaujímavé diskusie v priestoroch historickej električky, kde odborníci rozoberú niekoľko pálčivých tém týkajúcich sa kultúry a života hlavného mesta. O 16.00 hod. sa bude napríklad diskutovať na tému Verejný priestor ako bezpečný a otvorený priestor pre kultúru a umenie.

Hostia Illah van Oijen (Dobrý trh), Slavomíra Salajová (Creative Industry Forum), Pavol Murín (Stará Tržnica, Bratislavský majáles) a Vladimír Grežo (Kultúrne leto a hradné slávnosti Bratislava, Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava) budú diskutovať o tom, či je verejný priestor naozaj dostupný pre verejnosť a tvorcov a komu skutočne patrí. Objasnia tiež, aké sú zákonné nástroje samosprávy, za čo všetko nesú zodpovednosť organizátori a ako vieme podporiť ich efektívnu vzájomnú spoluprácu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X