Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ludia mesto pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com
14. februára 2018 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Aj tento rok môžete navrhnúť osobnosti na Cenu primátora 2018

Najvyššie samosprávne ocenenie významným Bratislavčanom udelia dvadsiaty šiestykrát počas galaprogramu, ktorý každoročne odštartuje Bratislavské mestské dni. Súčasťou tohto oceňovania bude aj kategória „Učiteľ roka“ pre najlepšieho učiteľa/učiteľku materskej, základnej či základnej umeleckej školy. 

Najvyšším samosprávnym ocenením vyznamenajú Bratislavčanov, ktorí sa významným spôsobom zaslúžili o občiansky, kultúrny, spoločenský či športový rozvoj hlavného mesta a spoločnosti. Ocenení laureáti získajú bronzovú sošku Rytiera Rolanda, ochrancu mestských práv a výsad.

Návrhy na tohtoročných laureátov Ceny primátora Bratislavy môžu predkladať vedeniu samosprávy organizácie, vedecké či vzdelávacie inštitúcie, ale aj samotní obyvatelia. Jednotlivé návrhy na ocenenie konkrétnej osoby je možné posielať do 15. marca 2018 poštou na adresu Kancelária primátora, Primaciálne nám. 1, P. O. Box 192, 814 99 Bratislava s označením „Cena primátora 2018“. Návrhy môžu ľudia poslať aj elektronicky s označením v predmete e-mailu „Cena primátora 2018“ na adresu [email protected]

Každá nominácia musí obsahovať krátku charakteristiku navrhovanej osobnosti, ktorej životná cesta sa spája s hlavným mestom a základné informácie a kontakty o nej. Napísať treba aj kontakt na navrhovateľa, čo sú meno, telefón, e-mail a adresa. Rovnaký postup platí aj pre ocenenie Učiteľ roka, kde treba zdôrazniť mimoriadne aktivity či prínos navrhovaného učiteľa.

Osobnosti, ktoré poznačili Bratislavu

Primátor Bratislavy každoročne ocení štyroch až šiestich laureátov, ktorých mu na ocenenie odporučili občania. Nemusia to byť známe tváre, ale osobnosti, ktorých životné príbehy zanechávajú stopu na živote mesta. „Udelenie tohto ocenenia je možnosťou, ako zviditeľniť Bratislavčanov, ktorí síce nenapĺňajú titulné stránky novín, ale robia pre svoje mesto, okolie či susedov nezištnú prácu,“ poznamenal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Vlani získali ocenenia textár a spevák Ján Lehotský, spisovateľ Ľubomír Feldek, združenie Aliancia Stará tržnica i vedkyňa a lekárka Zdenka Štefániková. Ocenenie od primátora dostali aj dopravný inžinier Rudolf Surový a učiteľka Michaela Rumanková za prácu pre deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X