Foto: Aj tento rok oslávila Petržalka Svetový deň vody čistením Chorvátskeho ramena

Cistenie chorvatskeho ramena.jpg

Dobrovoľníci, aktivisti a zamestnanci z Miestneho úradu Petržalka vyčistili okolie Chorvátskeho jazera v rámci celosvetového podujatia Nenechajme to plávať. 

V rámci Svetového dňa vody sa Petržalka pridala k pravidelnej jarnej aktivite čistenia jednej z trinástich vzácnych vodných plôch, a to konkrétne okolia Chorvátskeho ramena.

Ide o poukázanie na dôležitosť tejto vzácnej tekutiny. Je nutné vody a vodné toky udržiavať v čistote, poriadku a chrániť ich.

Čistenie odpadu v Petržalke

Do tohto globálneho podujatia, organizovaného Slovenským hospodárskym podnikom pod názvom Nenechajme to plávať, sa zapojili zamestnanci z Miestneho úradu Petržalka spolu s dobrovoľníkmi a aktivistami.

Čistenie okolia Chorvátskeho ramena

Cieľom jednej z prvých aktivít projektu Čisté Slovensko je napríklad vysvetliť životne dôležitú úlohu podzemnej zásoby tejto životodarnej tekutiny v našich ekosystémoch, sanitačných systémoch, poľnohospodárstve, priemysle a tiež v súvislosti s adaptáciou na už prebiehajúce zmeny klímy, informovala Petržalka na svojej facebookovej stránke.

Dodala, že prioritou bolo minimalizovanie vplyv mikroplastov, ktoré končia v riekach a nádržiach. Je nutné ich udržiavať v čistote a mestská časť tiež vyjadrila vieru v to, že bude každým rokom menej odpadu v petržalských prírodných lokalitách.

Čistenie odpadu
Odpad z okolia Chorvátskeho ramena

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk