Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
miska-nebezpecny-vyrobok-varovanie-gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: GettyImages

Aj vo vašej domácnosti sa môže nachádzať nebezpečná drevená miska, varuje Úrad verejného zdravotníctva

V drevenej miske obchodnej značky TEDi, vyrobenej v Číne, laboratórnou analýzou zistili migráciu formaldehydu a melamínu.

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) Slovenskej republiky upozorňuje na nebezpečné drevené misky z Číny. Ako agentúru SITA informovala Jozefína Kaššová z komunikačného referátu úradu, výstrahu zaslal Rýchly výstražný systém pre potraviny a krmivá (RASFF) Nemecka.

V drevenej miske obchodnej značky TEDi, vyrobenej v Číne, laboratórnou analýzou zistili migráciu formaldehydu a melamínu, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o materiáloch a predmetoch určených na styk s potravinami. Podľa nariadenia musia byť tieto materiály a predmety vyrobené tak, aby za obvyklých alebo predvídateľných podmienok používania ich zložky neprechádzali do potravín v množstve, ktoré by mohlo ohroziť zdravie ľudí,“ vysvetlil hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas. Na základe predložených informácií výrobok distribuovali a určili na predaj aj na území Slovenskej republiky – do filiálok spoločnosti TEDi.

Príslušné orgány verejného zdravotníctva v SR prijímajú opatrenia na stiahnutie tohto výrobku z trhu na Slovensku. „Výrobok sa môže nachádzať na trhu na území Slovenskej republiky, preto odporúčame spotrebiteľom, aby uvedený výrobok nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali, prípadne ho vrátili späť na miesto predaja,“ uviedol Mikas.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X