Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Priestory trhoviska Miletičova v Bratislave
Foto: SITA/Branislav Bibel
28. júna 2021 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Aj vy môžete rozhodnúť o novej podobe Trhoviska Miletičova, stačí vyplniť dotazník

Architektonickej súťaži na budúcu podobu trhoviska bude predchádzať participatívny proces.

Obyvatelia Bratislavy môžu rozhodnúť o novej podobe Trhoviska Miletičova.

Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) v spolupráci s hlavným mestom a mestskou časťou Ružinov vyhlásia architektonickú súťaž, ktorá pomôže trhovisku zlepšiť svoju situáciu a zvýšiť atraktivitu nielen pre návštevníkov, ale aj pre súčasných a budúcich predajcov,“ uviedla v tlačovej správe Annamária Ondrejková z MIB.

Súťaži bude predchádzať komplexný participatívny proces.

Obyvatelia aj odborníci

MIB cez dotazník osloví širokú skupinu obyvateľov, bude viesť rozhovory s odborníkmi na tému trhovísk a získa dáta aj cez mapovanie územia.

Podobné mapovanie viedol MIB pri jazere Rohlík či pri projekte Krížna, kde výstupy z participatívneho procesu boli súčasťou zadania pre architektov na celkovú obnovu ulice,“ uviedla Ondrejková.

Vo viacerých jazykoch

Dotazník je okrem slovenčiny dostupný aj v anglickom a vietnamskom jazyku. Výstup z participácie je súčasťou zadania pre architektonickú súťaž.

Participácia priblíži, čo je na “Miletičke” najdôležitejšie pre ľudí, ktorí miesto pravidelne navštevujú alebo aj pre ľudí, ktorí tam predávajú svoje produkty. Tieto dáta spolu s informáciami od odborníkov spoločne vytvárajú komplexný obraz nielen o tom, čo sa má na trhovisku zlepšiť, ale aj čo robí trhovisko jedinečným a zaujímavým,“ vysvetlila Ondrejková.

Online aj na mieste

Okrem online verzie bude možné vyplniť dotazník aj v piatok 2. júla od 6:00 do 18:00, keď budú pracovníci MIB zbierať podnety od návštevníkov trhoviska priamo na mieste.

Online dotazník je možné vyplniť do 20. júla na tomto odkaze.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X