Aj Záhorská Bystrica bojuje s nedostatkom miest v materskej škole. Problém vyriešia nadstavbou

Zahorska bystrica skolka materska skola fcb.jpg

Záhorská bystrica rozšíri kapacitu materskej školy. Vďaka nadstavbe pribudnú miesta pre škôlkarov.

Problém s nedostatkom miest pre deti v Materskej škole v Záhorskej Bystrici bude mestská časť riešiť nadstavbou. Už na jeseň by tam mohlo do škôlky nastúpiť až o 48 detí viac ako vlani, čo predstavuje dve nové triedy. „Okrem toho sme v procese nadstavby zistili, že pristavením jedného poschodia existujúcej prístavby jedálne by mohla vzniknúť ďalšia trieda, prinajmenšom by sa však kapacita nadstavovanej materskej školy zvýšila o päť detí,“ vysvetľuje starosta Jozef Krúpa.

Víťazom verejnej súťaže sa stala spoločnosť Kami Profit, s.r.o. Tá prevzala stavenisko v polovici novembra 2018. Práce na stavbe by mali ukončiť tak, aby v novom školskom roku mohli škôlkari nastúpiť už do nových priestorov. Náklady spojené s výstavbou podľa slov MČ predstavujú 850-tisíc eur a 95% by mala pokryť schválená dotácia z programu IROP Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

škôlkarov nahradili stavbári

Momentálne sa v škôlke namiesto detí nachádzajú stavbári a panuje tu čulý ruch. Problém s tým, čo bude s deťmi počas výstavby už vyriešila samospráva. „S pokračujúcou nadstavbou materskej školy museli hľadať náhradné priestory. Našli sme ich v Spoločenskom dome, v novovybudovanej športovej hale a v rámci dobrej spolupráce s farou aj vo farských priestoroch,“ hovorí Viera Mazáčková, zástupkyňa riaditeľky ZŠ a MŠ pre MŠ. „Aby sme situáciu stopercentne zvládli, pomohli aj rodičia. Ktorým to dovoľovali podmienky a mali možnosť, tak si deti, najmä tie najmenšie, nechali doma. Veľmi nám to pomohlo,“ dodáva Viera Mazáčková.

Podľa informácií MČ sa aj deti veľmi rýchlo prispôsobili a berú to ako dobrodružstvo. Náhradným priestorom prispôsobili aj denný režim, aj „škôlkarske“ aktivity. Taktiež aj rodičia nesú toto provizórne riešenie v celku dobre. „Je to síce provizórium, ale päť hviezdičiek za to, ako to mestská časť aj učiteľky zvládli. Ja som veľmi spokojná,“ hovorí mamička Angelika Grancová. A väčšina rodičov s ňou súhlasí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk