Ak sa chcete stať jednodňovým dobrovoľníkom, máte možnosť pridať sa k Rýchlej rote Bratislavského dobrovoľníckeho centra

Komunitne centrum kalab bratislava.jpg

Bratislavské dobrovoľnícke centrum ukončuje zimnú sezónu programom Rýchla rota. Program je určený pre ľudí, ktorí chcú pomáhať, ale nemajú na to dostatok voľného času.

Spolu s prírodou sa na jar prebúdza aj možnosť pracovať vonku. Program Rýchla rota, ktorý spúšťa Bratislavské dobrovoľnícke centrum každý rok, zahŕňa najmä manuálne práve v exteriéri. Často sa stáva, že centrum potrebuje dobrovoľníkov na poslednú chvíľu a tak niekedy dôjde k situácií, že nie je k dispozícií dostatok dobrovoľníkov.

Rýchla rota je určená aj pre tých, ktorí nevedia presne v akej oblasti by chceli pomáhať, ale vedia, že chcú niekomu inému venovať svoj čas. „Dobrovoľníci Rýchlej roty sú súčasťou zaujímavých jednorázových akcií z oblastí kultúry, športu, životného prostredia, vzdelávania či sociálnej oblasti,“ vysvetlila Michaela Bagalová z Bratislavského dobrovoľníckeho centra.

Ak sa chcete stať súčasťou dobrovoľníckeho programu, musíte najprv prísť na osobné stretnutie s koordinátorom programu. Ďalším krokom je zaškolenie a oboznámenie sa s fungovaním programu. Potom vám už bude pravidelne zasielaný program dobrovoľníkov a ponuky, do ktorých sa budete môcť zapojiť na základe vášho osobného záujmu. „Hlavnou podmienkou je zapojenie sa do neho aspoň raz za sezónu (približne od marca do októbra) a komunikácia s koordinátorom aj vtedy keď nemáte o danú dobrovoľnícku aktivitu záujem,“ doplnila Bagalová.

Ak sa chcete o dobrovoľníckom programe Rýchla rota dozvedieť viac, stačí aj prídete na pravidelnú mesačnú Zoznamku s dobrovoľníctvom. Konať sa bude 21. marca o 17.00 hod. v komunitnom centre Kalab na Zámockej 5.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk