Ak vás baví grafika a ste kreatívni, tak sa neváhajte zapojiť do súťaže o logo Lamača

Kaplnka sv. rozalie lamac dominanta mapy.jpg

Lamač vyzýva obyvateľov, aby sa zapojili do súťaže o návrh loga mestskej časti.

Mestskej časti chýba logo, a preto je predmetom výzvy tvorba dizajn manuálu a návrhu printových materiálov (vizitky, hlavičkový papier, plagát). Lamač má v súčasnosti len erb, pečať a zástavu, chýba mu vizuálna identita v modernom zmysle. Pri výbere víťazného loga bude dôležitá kreativita súťažiacich a prihliadať sa bude na to, či logo mestskú časť výstižne charakterizuje a funkčne prezentuje ako v tradičných, tak aj moderných aplikáciách.

Do súťaže sa môžu zapojiť profesionálni grafickí dizajnéri a študenti umeleckých škôl. Účastníkom môže byť právnická aj fyzická osoba. Zamestnanci mestskej časti, miestni poslanci a členovia hodnotiacej komisie sa do súťaže zapojiť nesmú a ani nesmú byť v žiadnom realizačnom vzťahu voči súťažiacim.

Všetci môžu do súťaže poslať rôzne návrhy, pričom každý súťažný návrh grafického návrhu loga Lamača, dizajnu manuálu a návrhu tlačovín musí obsahovať:

  1. Návrh loga vo farebnom a čiernobielom prevedení (v krivkách).
  2. Návrh vizitky.
  3. Návrh hlavičkového papiera.
  4. Návrh plagátu.

V prípade, že návrhy nebudú úplné, alebo nebudú obsahovať všetky povinné prílohy, budú vyradené zo súťaže. Súťaž má dve kolá a je anonymná, takže členovia komisie nebudú vedieť o autoroch návrhov nič vopred. V prvom kole vyberie tri návrhy odborná komisia. V druhom kole budú vyberať spomedzi troch postupujúcich návrhov obyvatelia mestskej časti hlasovaním prostredníctvom online formulára na webe Lamača alebo poštou (prípadne osobne) formou hlasovacieho lístku uverejneného v časopise Lamačan.

Výhra a finančná odmena

Finančnú odmenu získajú prvý traja umiestnení autori po prvom kole. Odmena za tretie miesto je 300 eur, súťažiaci na druhom mieste získa 500 eur a víťaz bude odmenený 1 000 eurami. Preto neváhajte a zasielajte vaše návrhy do podateľne mestskej časti Lamač na Malokarpatskom námestí 9 alebo e-mailom na denisa.havrlova@lamac.sk. Skompletizované návrhy môžte zasielať do 24. júna do 12.00 hod.

Pre inšpiráciu dodáva Lamač niekoľko zaujímavostí a možností ako tu tráviť čas. Obec založili v 16. storočí chorvátski kolonisti. Dominantou MČ je rímskokatolícky kostol svätej Margity, nachádza sa tu aj kaplnka svätej Rozálie z roku 1682. Už v minulosti bol známy ako vinárska oblasť a ako poľnohospodárska a ovocinárska zásobáreň pre bratislavské trhy. Lamač je mestská časť Bratislavy od roku 1946 a nachádza sa v okrese Bratislava IV. Ponúka záujemcom priaznivé podmienky na turistiku i cykloturistiku.

Viac informácii nájdete vo výzve MČ na tejto stránke.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk