Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ŠKOLSTVO: Odvolali rektora APZ
SITA/Marián Peiger Na snímke budova Akadémie Policajného zboru v Bratislave. Vo štvrtok dopoludnia sa konalo mimoriadne zasadnutie Akademického senátu Akadémie Policajného zboru v Bratislave, na ktorom prítomní èlenovia zahlasovali za odvolanie rektora APZ, Václava Krajníka. Bratislava, 12. júl 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
3. júna 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Akadémia policajného zboru v Bratislave otvorí univerzitu tretieho veku

Poslucháči sa môžu prihlásiť na študijný blok vyšetrovanie, študijný blok právneho zamerania, kriminalisticko-forenzný študijný blok a tiež blok sebarealizácia osobnosti seniora.

Akadémia policajného zboru v Bratislave na jeseň po prvýkrát otvorí univerzitu tretieho veku. Hlavným poslaním univerzity tretieho veku bude poskytovať záujmové vzdelávanie ľuďom nad 50 rokov, ktorí majú ukončené aspoň úplné stredné vzdelanie. Prihlásiť sa môžu do 15. júla. Na dnešnej tlačovej besede to povedala rektorka Akadémie policajného zboru Lucia Kurilovská s tým, že prijímacie skúšky na univerzitu tretieho veku nebudú a poslucháčov prijmú len na základe poradia a prihlášky.

Poslucháči budú môcť študovať v štyroch študijných blokoch. Medzi nimi budú študijný blok vyšetrovanie, študijný blok právneho zamerania, ďalej kriminalisticko-forenzný študijný blok a posledným bude blok sebarealizácia osobnosti seniora.

Štúdium na univerzite tretieho veku bude trvať tri roky. Obsah prvého ročníka je spravidla všeobecný informatívny základ spoločný pre všetkých študujúcich. V nasledovných ročníkoch si študenti vyberajú z aktuálnej ponuky študijných blokov. Štúdium je zároveň rozdelené na semestre, pričom každý semester tvorí sedem sústredení v rozsahu dvoch vyučovacích hodín formou prednášok, seminárov, konzultácií či praktických cvičení a exkurzií.

Ako dnes povedala rektorka Akadémie policajného zboru, medzi účastníkmi univerzity tretieho veku očakávajú bývalých policajtov, ktorí nechcú stratiť kontakt s prostredím, ale aj ostatnú verejnosť so záujmom o právne či kriminalistické témy.

Ak študent počas troch rokoch splní podmienky učebného plánu, univerzita tretieho veku mu slávnostne odovzdá osvedčenie. Každý prijatý študent univerzity tretieho veku bude musieť uhradiť zápisné 5 eur, na základe čoho dostane index. Zaregistrovaný študent navyše hradí pred začiatkom každého akademického roka aj poplatok za vzdelávanie. Pracujúci a pracujúci dôchodcovia budú mať poplatok 70 eur, pri dôchodcoch je poplatok 45 eur a pri invalidných dôchodcoch bude poplatok 35 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X