Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Univerzitná nemocnica, sanitka
ilustračné: SITA
28. februára 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Akademický senát Lekárskej fakulty Univerzity Komenského nesúhlasí so zmenou zriaďovacej listiny Univerzitnej nemocnice Bratislava

Ministerstvo zdravotníctva SR (MZ) rozhodlo o zmene zriaďovacej listiny Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB). So zmenou však akademický senát Lekárskej fakulty Univerzity Komenského (LF UK) v Bratislave nesúhlasí.

Ako uviedol senát vo svojom stanovisku, zriaďovacia listina, platná pre všetky univerzitné nemocnice SR, obsahuje neprijateľné zásady výberových konaní prednostov kliník lekárskych fakúlt a univerzitných nemocníc. Sú v nej aj nedostatočné požiadavky na ich kvalifikačné predpoklady s vysokým podielom subjektívne hodnotiteľných ukazovateľov.

Vnímame to ako jednoznačné ohrozenie súčasnej najvyššej – univerzitnej zdravotnej starostlivosti i vedeckovýskumnej činnosti, a tým aj výučby klinických predmetov,” píše sa v stanovisku. Implementácia tejto zriaďovacej listiny môže podľa senátu spôsobiť deštrukciu vzdelávania na lekárskych fakultách a narušiť rozvoj jednotlivých medicínskych odborov, čo v konečnom dôsledku bude mať negatívny dopad na poskytovanie zdravotnej starostlivosti súčasným aj budúcim pacientom.

Rozhodnutie MZ o zmene zriaďovacej listiny UNB z 28. januára je s účinnosťou od 1. februára. Akademický senát prijal v utorok v súvislosti s týmto rozhodnutím uznesenie, ktoré zaslal aj ministerke zdravotníctva Andrei Kalavskej a ministerke školstva, vedy, výskumu a športu SR Martine Lubyovej. Rektor UK a dekani lekárskych fakúlt SR zaslali otvorený list ministerke zdravotníctva 5. februára.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X