Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Univerzitná nemocnica, sanitka
ilustračné: SITA
28. februára 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Akademický senát Lekárskej fakulty Univerzity Komenského nesúhlasí so zmenou zriaďovacej listiny Univerzitnej nemocnice Bratislava

Ministerstvo zdravotníctva SR (MZ) rozhodlo o zmene zriaďovacej listiny Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB). So zmenou však akademický senát Lekárskej fakulty Univerzity Komenského (LF UK) v Bratislave nesúhlasí.

Ako uviedol senát vo svojom stanovisku, zriaďovacia listina, platná pre všetky univerzitné nemocnice SR, obsahuje neprijateľné zásady výberových konaní prednostov kliník lekárskych fakúlt a univerzitných nemocníc. Sú v nej aj nedostatočné požiadavky na ich kvalifikačné predpoklady s vysokým podielom subjektívne hodnotiteľných ukazovateľov.

Vnímame to ako jednoznačné ohrozenie súčasnej najvyššej – univerzitnej zdravotnej starostlivosti i vedeckovýskumnej činnosti, a tým aj výučby klinických predmetov,” píše sa v stanovisku. Implementácia tejto zriaďovacej listiny môže podľa senátu spôsobiť deštrukciu vzdelávania na lekárskych fakultách a narušiť rozvoj jednotlivých medicínskych odborov, čo v konečnom dôsledku bude mať negatívny dopad na poskytovanie zdravotnej starostlivosti súčasným aj budúcim pacientom.

Rozhodnutie MZ o zmene zriaďovacej listiny UNB z 28. januára je s účinnosťou od 1. februára. Akademický senát prijal v utorok v súvislosti s týmto rozhodnutím uznesenie, ktoré zaslal aj ministerke zdravotníctva Andrei Kalavskej a ministerke školstva, vedy, výskumu a športu SR Martine Lubyovej. Rektor UK a dekani lekárskych fakúlt SR zaslali otvorený list ministerke zdravotníctva 5. februára.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X