Aké trendy vo farbení vlasov nás čakajú toto leto?

Closeup portrait of young beautiful smiling female in trendy summer clothes. Sexy carefree woman posing near blue wall in studio. Positive blond model having fun and going crazy. Cheerful and happy
Foto: Adobe Stock

Letné mesiace sú plné sviežich farieb, spájajú sa s voľnosťou a experimentovaním v móde, v oblasti líčenia a tiež vlasových kreácií. Leto je správne obdobie na to, aby ste zmenili účes alebo farbu vlasov. S každým rokom prichádzajú nové trendy vo farbení, nové odtiene i techniky. Aké sú trendy pre toto leto?

Jedine zdravé vlasy sú pekné vlasy

Základom pre vytvorenie nového účesu a novej farby je to, aby boli vaše vlasy zdravé. Suché a rozštiepené končeky alebo vlasy bez lesku môžete farbiť každý deň a nikdy nebudú vyzerať pekne. Odporúčame vám nechať si spraviť diagnostiku vlasov a pokožky na hlave. Diagnostika odhalí skryté problémy a pomôže vám nájsť vhodnú vlasovú kozmetiku.

Začnite so zmývateľnými farbami

Ak máte vlasy veľmi poškodené, nepoužívajte permanentné farby. Farba na vlasy vo forme farbiaceho šampónu odtieň osvieži a zároveň nepoškodí vlas. Zmývateľné farby na vlasy sú tiež dobrým tipom pre ženy, ktoré si nie sú isté, aká farba im bude sedieť. Počas niekoľkých týždňov zistia či im daný odtieň vyhovuje a následne môžu použiť permanentnú farbu. Farbiaci šampón na vlasy umožňuje dámam stať sa každý deň doslova inou ženou. Tento typ farbenie vyhovuje i mladým dievčatám, ktoré chcú šokovať na večierku alebo ohúriť priateľky.

Domáce farbenie? Áno, ale obozretne

Keď zatúžite zmeniť farbu vlasov, dajte si poradiť od kaderníčky. Veľké zmeny nikdy nepodstupujte doma, ísť z čiernej na blond môže vaše vlasy nenávratne poškodiť. Občasné dofarbovanie končekov zvládnete aj sami, ale kupujte len overené značky farieb. Loreal farba na vlasy patrí medzi špičkové produkty vo sfére vlasovej kozmetiky. Farby Loreal sú dostupné v rôznych farebných odtieňoch a splnia očakávania aj veľmi náročných žien.

Aké farby sa budú nosiť toto leto

Akú farbu na vlasy alebo farbiaci šampón vybrať, aby ste kráčali s dobou a boli štýlové? Toto leto praje kratším zostrihom vlasov, a to hlavne mikádu. V lete môžete žiariť i vyčnievať. Odborníci zo sveta hair stylingu sa zhodli v tom, že zo všetkých farieb toto leto vyhráva blond. Platinová blond hriva upravená pomocou gélu do mokrého efektu bude dominovať počas celého leta. In budú tiež jemné vlny.

Pre odvážne mladé ženy sú určené extravagantné odtiene modrej a červenej farby. Pri týchto výrazných farbách si dávajte pozor a radšej použite zmývateľné farby na vlasy. Nepozdáva sa vám predstava blond a výrazných farieb? Módne sú tiež farby ako pudrovo ružová, medená a gaštanová farba presvetlená odleskami zlatej blond.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk