Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pokracovanie projektu petrzalka city alexy 2.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Alexy & Alexy

Ako bude vyzerať nové centrum Petržalky? Nová štúdia v tom má jasno

Na území, ktoré je ohraničené Hálovou, Rusovskou a Romanovou ulicou, by malo vzniknúť nové centrum Petržalky. Urbanisticko-architektonickú štúdiu si dala vypracovať spoločnosť Petržalka City, jej autormi sú Tibor a Andrej Alexyovci zo štúdia Alexy & Alexy.

V riešenom území je vymedzujúcim prvkom os električky. Po oboch stranách priestoru sú navrhnuté mestské domy. Tieto definujú základný šírkový parameter bulváru. Električková trať je osadená na zelenom koberci, obslužná komunikácia je vedená v severozápadnej časti, pričom po oboch stranách sú navrhnuté široké chodníky v dotyku s mestským parterom a stromoradie, ktoré opticky vymedzuje a dotvára priestor.

Súčasťou centra by mali byť aj vodné plochy, športoviská, detské ihriská či plochy na relax. Územie má byť prepojené s parkom, ktorý sa má ťahať po východnej strane Chorvátskeho ramena. Viac TU.

Pokracovanie projektu petrzalka city alexy.jpg
Alexy & Alexy

Pokračovanie staršieho projektu

Spoločnosť Petržalka City má pozemky, na ktorých má vzniknúť nové centrum, v dlhodobom prenájme. Ako uviedol portál etrend.sk, plány s využitím tejto lokality predstavila ešte v roku 2007. Stavať sa malo začať v máji 2008, projekt mal byť hotový v októbri 2010. Mali sa tam nachádzať polyfunkčné budovy, obchody, objekty na prechodné ubytovanie i priestory na šport či kultúru.

Pokracovanie projektu petrzalka city alexy 3.jpg
Alexy & Alexy

Prvú etapu nakoniec začali stavať v roku 2011. Okolo druhej etapy bolo ticho. Mesto vyhlásilo súťaž pred štyrmi rokmi, víťazný návrh Bohuša Kováča a Ladislava Benčeka umiestnil centrum Petržalky do nového námestia medzi Rusovskou cestou a Romanovou ulicou.

Pokracovanie projektu petrzalka city alexy 4.jpg
Alexy & Alexy

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X