Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
enviro, triedenie odpadu
Foto: ilustračné, SITA
21. decembra 2020 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Ako bude vyzerať odvoz odpadu počas sviatkov? OLO vývoz zabezpečí takto

Náhradný odvoz za 1. január sa bude vykonávať od 30. decembra do 5. januára.

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) bude zabezpečovať svoje služby aj počas vianočných sviatkov. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa OLO Linda Golejová.

Spoločnosť OLO bude aj počas vianočných dní, teda od 24. decembra do 26. decembra a rovnako aj 6. januára 2021, zabezpečovať odvoz odpadu v súlade s harmonogramom. Na nový rok, teda 1. januára 2021 odvoz nebude vykonávaný,“ uviedla Golejová.

Náhradný odvoz

Tiež dodala, že náhradný odvoz za 1. január sa bude vykonávať v termíne od 30. decembra do 5. januára. Presný rozpis náhradných odvozov je možné nájsť na internetovej stránke OLO.

Spoločnosť ďalej oznamuje, že nakoľko na prelome rokov nasledujú dva nepárne týždne za sebou (53. týždeň roku 2020 a prvý týždeň roku 2021, pozn. SITA), odvoz zmesového komunálneho odpadu (ZKO) z rodinných domov bude zabezpečený tak, aby neprišlo k hromadeniu odpadu.

Jedinečný jav

Takáto situácia naposledy nastala pred tromi rokmi. OLO je pripravené vykonať služby pre občanov tak, aby sa odpad neprimerane nehromadil v okolí zberných nádob,“ vysvetlila spoločnosť, ktorá v snahe vyjsť v ústrety obyvateľom zabezpečí odvoz so 14-dňovým intervalom odvozu ZKO.

V prvom januárovom týždni bude vykonávať odvoz ZKO všetkých rodinných domov bez ohľadu na to, či majú nastavený harmonogram odvozu ZKO v párny alebo nepárny týždeň. Následne od druhého týždňa 2021 bude odvoz ZKO vykonávaný pre párny týždeň,“ uzavrela spoločnosť.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X