Ako dopadnú desiatky detí v Jarovciach? Škôlka bojuje s nedostatkom učiteliek

učiteľka, učiteľ, žiaci
Foto: ilustračné, GettyImages

Mestská časť tvrdí, že na inzeráty s pracovnou pozíciou učiteľky alebo učiteľa v materskej škole neprišla jediná reakcia.

Situácia so zamestnanosťou na Slovensku je posledné dva roky ovplyvňovaná nielen koronavírusom, ale aj vojnou na Ukrajine. Podľa dát Inštitútu vzdelávacej politiky chýba až 1300 pedagógov v regionálnom školstve.

S nedostatkom učiteliek a učiteľov bojuje aj škôlka v Jarovciach. Hoci sa blížia letné prázdniny, deti opäť nastúpia do škôlky začiatkom septembra a na to je potrebný dozor a starostlivosť učiteľov, ktorí však chýbajú.

Mestská časť informovala na sociálnej sieti, že zažíva smutnú situáciu. Na inzeráty, ktoré hľadajú posily do škôlky, neprišla totiž jediná reakcia.

Deťom z Jaroviec hrozí, že v septembri nebude možné zabezpečiť celodennú starostlivosť, ale len poldennú. Jarovce sa obracajú na obyvateľov so žiadosťou o pomoc pri hľadaní pedagógov.

Škôlka potrebuje posily od pondelka 29. augusta a ide o pozície učiteľov do materskej školy. Pedagogické vzdelanie je vítané, nie je to však podmienkou. Ak sa zaujímate o túto prácu, môžete posielať svoje životopisy na email zsjarovce@gmail.com.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk