Ako prechádzate s autom cez retardér na ceste? Niektorí bratislavskí vodiči idú cez protismer

Nový spomaľovač prahu v Rači
Foto: Facebook/ Priatelia Rače/ Friends of Rača, Roman Netri

Obyvateľ Rače si robil malú štatistiku, ako prejdú autá cez nový spomaľovač prahu.

Po Bratislave začali osádzať viac spomaľovačov prahu, ktoré sa ľudovo nazývajú retardéry. Sú umiestnené v miestach, kde sa pohybuje veľa chodcov a upozorňujú vodičov, aby spomalili.

Nové spomaľovače pribudli aj v račianskej časti Krasňany na križovatke pri supermarketoch. Pán Roman si ich všimol, keď ich osádzali pracovníci priamo na cestu.

Rozhodol sa, že si urobí malú štatistiku o tom, ako budú autá prechádzať cez nový spomaľovač. Z prvých desiatich áut polovica vodičov prešla cez čiaru v protismere.

Jedno auto si narazilo podvozok, pretože vodič zrejme nečakal, že pár metrov pred priechodom pre chodcov a križovatkou narazí na spomaľovač. Zvyšné autá jazdili podľa predpisov, pred spomaľovačom pribrdzili a prešli plynulo.

„Ísť rozbehnutý 60-70 km/h v 30-tke a mať možnosť potom čakať dole na červenej o 5 sekúnd dlhšie je zjavne dôležitejšie ako bezpečnosť ľudí, ktorí si idú niečo kúpiť do obchodu,“ poznamenal pán Roman.

V diskusii na sociálnej sieti ďalší ľudia poznamenali, že v protismere prechádzajú cez spomaľovače vodiči aj v iných mestských častiach. Niektorí sa zamysleli nad tým, prečo radšej na miesto nedali vyvýšený priechod pre chodcov.

Ako jazdíte s autom cez spomaľovač prahu?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk