Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Šafárikovo námestie, Univerzita Komenského
Foto: ilustračné, SITA
21. septembra 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skuniba.sk Diskusia()

Ako sa bude učiť na Univerzite Komenského v tretej vlne pandémie? Škola otvorila nový akademický rok

Vysokoškoláci začali na najväčšej bratislavskej univerzite zimný semester.

V pondelok 20. septembra sa letné prázdniny oficiálne skončili aj pre väčšinu slovenských vysokoškolákov. V Aule Univerzity Komenského v Bratislave (UK) sa otvoril 103. akademický rok.

„Naučili sme sa za ostatné tri semestre mnohé, a zvládli sme to lepšie, ako ktokoľvek iný. Zostaňme na tejto trajektórii, prosím, i naďalej. Neľutujme sa, neprekárajme dobu, v ktorej žijeme, ale pokúsme sa ju urobiť znesiteľnejšou, a tým i samých seba lepšími,“ uviedol počas otvorenia roka rektor UK Marek Števček.

Takmer 30-tisíc študentov

Do výučby budú zapojení aj zahraniční študenti. Univerzita očakáva, že nastúpi takmer 25-tisíc študentov všetkých stupňov štúdia a 3200 zo zahraničia.

Najviac prvákov privítajú Prírodovedecká a Filozofická fakulta. Zahraniční študenti pochádzajú z rôznych krajín ako Nemecko, Ukrajina, Nórsko, Irán či Rakúsko.

Jediná fakulta s online výučbou

Pre niektorých študentov je dištančné vzdelávanie výhra, iní by uprednostnili prezenčnú výučbu. Študenti Právnickej fakulty sa budú učiť iba online.

Na iných fakultách prebehne výučba kombinovane, prednášky si študenti vypočujú doma a na semináre, stáže či praxe prídu osobne. Fakulty s nižším počtom študentov sa budú učiť iba prezenčne.

Ak sa semafor COVID automatu dostane do zelenej alebo oranžovej fázy, UK akceptuje maximálne 50 osôb v miestnosti. V červenej fáze bude môcť byť len 20 osôb a od bordovej fázy sa budú vyučovať prezenčne iba nevyhnutné predmety.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X