Ako vidíte budúcnosť Kochovej záhrady? Príďte svoj názor vyjadriť na verejnú diskusiu

Kochova zaharada.jpg

Záhrada z 30. rokov minulého storočia pôvodne slúžila výhradne návštevníkom Kochovho sanatória.

Bratislava organizuje vo štvrtok 12. januára verejnú diskusiu venovanú budúcnosti národnej kultúrnej pamiatky (NKP) Kochova záhrada v Starom Meste. Ako informuje hlavné mesto na sociálnej sieti, diskusia sa uskutoční vo Faustovej sieni v Starej radnici o 17.30 hod.

Jej účastníkmi bude Michaela Kubíková z Národného trustu, Miriam Heinrichová z Krajského pamiatkového úradu (KPÚ) Bratislava, záhradná architektka Eva Matulová a hlavná koordinátorka projektu obnovy Kochovej záhrady Zuzana Stanová z bratislavského magistrátu. Historickú Kochovu záhradu čaká v najbližších rokoch komplexná revitalizácia pod dohľadom KPÚ.

Záhrada z 30. rokov minulého storočia pôvodne slúžila výhradne návštevníkom Kochovho sanatória. Pôvodne organicky previazaný areál záhrady a sanatória bol od seba pred 15 rokmi oddelený.

Sanatórium prešlo vydarenou rekonštrukciou, avšak záhrada bola ponechaná svojmu osudu a chátra,“ konštatuje mesto. V auguste 2022 získalo mesto záhradu do svojej správy od ministerstva vnútra.

Od júna sme z tejto NKP vyviezli viac ako 10 ton biologického aj komunálneho odpadu, ktorý sa tu za dlhé roky nazbieral,“ poznamenal magistrát.

Ako dodali, priestory vyčistili od graffiti, zabezpečili dôležité bezpečnostné orezy starých drevín, upravili chodníky, osadili bratislavské lavičky, informačné tabule a bezpečnostnú kameru napojenú na mestskú políciu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk