Ako z akčného filmu: Vlámali sa do školy a snažili sa o útek, po naháňačke ich dolapila hliadka mestskej polície

Mestska policia lupez kradez.jpg

Dvaja muži mali lúpiť a tretí ich čakal neďaleko v aute. Lupičov zastavila pohotová reakcia mestských policajtov.

Pozorní obyvatelia si všimli podozrivé konanie v okolí jednej zo základných škôl v Ružinove. Okamžite volali na linku polície a oznámili pravdepodobnú lúpež.

Na miesto sa okamžite vybrali hliadky Okresného veliteľstva Bratislava II. Podľa oznámenia sa mali dvaja muži v kapucniach a s náradím rôzneho druhu vybrať do areálu školy. Tretí muž ich čakal v neďalekom odstavenom aute.

Po príchode na miesto spozorovali mestskí policajti dve bežiace osoby, ktoré z areálu školy naskakovali do naštartovaného auta. Jedna z hliadok mestskej polície ihneď auto začala prenasledovať. Ďalšia hliadka medzičasom zablokovala unikajúcim lupičom cestu na ďalšej ulici. Podozriví boli teda takmer okamžite po spáchaní skutku zadržaní.

Lupičov usvedčovali z vlámania do priestorov školy poškodené zámky na dverách, k čomu sa i sami priznali. Pri predvádzaní na príslušný útvar Policajného zboru však dvaja z nich začali klásť aktívny odpor a odmietali ísť s hliadkami dobrovoľne. Boli voči nim preto použité donucovanie prostriedky. Prípadom sa ďalej zaoberali príslušníci Policajného zboru.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk