Ako z nepodareného akčného filmu: Zlodej utekal po strechách, ukryl sa U dvoch levov

Zlodej kradez utek.jpg

Unikajúci zlodej sa chcel pred policajtmi ukryť v budove bratislavského Krajského riaditeľstva polície.

Polícia má ďalšieho horúceho kandidáta na titul Babrák roka. Tentokrát sa ním stáva muž, ktorý po nevydarenej krádeži utekal po strechách budov v centre Bratislavy, až sa „ukryl“ v budove U dvoch levov, teda priamo v budove Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave. O kurióznom prípade informuje v tlačovej správe hovorca bratislavskej krajskej polície Michal Szeiff.

Prípad sa stal v piatok 21. júla v skorých ranných hodinách po tom, ako sa 26-ročný muž vlámal do kancelárskych priestorov budovy na Ulici 29. augusta. Pri krádeži bol však vyrušený pracovníkmi bezpečnostnej služby, a tak sa dal na útek po strechách budov.

Preskočil až na strechu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave nachádzajúcu sa v bezprostrednej blízkosti, z ktorej zišiel, prekonal uzamknutie a následne vošiel do jej vnútorných priestorov. Pracovníci ochrany objektov bezodkladne vykonali potrebné úkony, muža na mieste zadržali a odovzdali ho hliadke policajtov prvého bratislavského okresu, ktorá muža eskortovala na policajné oddelenie.

Následne bolo zistené, že muž sa už dopustil v posledných 24-mesiacov krádeže, za ktorú bol právoplatne odsúdený. „Poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I v tejto súvislosti vzniesol obvinenie z trestného činu krádeže v štádiu pokusu 26-ročnému Pavlovi Z. z Bratislavy,“ upresnil Szeiff a dodal, že po vykonaní potrebných úkonov muža umiestnili v cele policajného zaistenia.

Bratislavská krajská polícia iba pred pár dňami informovala o ďalšom kurióznom prípade, keď mladému mužovi v priestoroch obvodného oddelenia PZ pri vyťahovaní občianskeho preukazu vypadla priamo pred policajta skladačka s pervitínom. Muž následne policajtom dobrovoľne vydal viacero ďalších vreciek s obsahom pervitínu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk